Ekonomi

PTT’ye gidenler yaşadı! Elektrik faturalarına anında en az 205 TL indirim yapılıyor! Kimlik ve fatura ile gitmek yetiyor

Enerji fiyatlarında yaşanan artışların ardından fatura korkusu herkesi sardı. Ama iyi haber PTT’den geldi. Faturası ve kimliğiyle PTT’ye gidenler 205 TL indirimi kapıyor. Hane içinde yaşayan kişi sayısına göre indirim oranı değişiyor.

PTT’ye gidenler yaşadı! Elektrik faturalarına anında en az 205 TL indirim yapılıyor! Kimlik ve fatura ile gitmek yetiyor. Elektrik faturaları 2022 yılının başından bu yana ciddi oranda arttı ve neredeyse üçe katlandı. Özellikle Kış aylarının gelmesi ile birlikte kombilerinde açılacak olması faturaları daha çok etkileyecek. Yüksek faturalar sebebiyle birçok vatandaş İsyan ederken devlet, faturası çok gelen Dar gelirli vatandaşların fatura yükünü biraz da olsa hafifletmek adına Yeni adımlar atmaya devam ediyor. Bu konuda açıklama PTT’den geldi. Elektrik faturası ve kimlik kartı ile gidenlere indirim yapılacak.

Devlet, PTT aracılığı ile elektrik faturası ve doğalgaz yardımı vermeye devam ediyor. Fatura desteği almak isteyen vatandaşların başvuru işlemlerini e-devlet üzerinden yapmaları gerekiyor. Başvurusu onaylananlar t.c. kimlik kartı ve Son aya ait faturaları ile birlikte PTT şubesine giderek indiriminden faydalanabilir. Elektrik faturası desteği ile ilgili merak edilenler haberimizde…

ELEKTRİK FATURASINA EN AZ 205 LİRA İNDİRİM VAR

Ekonomik kriz içinde kıvrandığımız Şu günlerde özellikle elektrik ve doğalgaza yapılan zamlar nedeniyle vatandaşlar kış aylarını nasıl geçireceğini kara kara düşünüyor. Yaşanan ciddi artış sonrası devlette bir adım attı. Elektrik faturası rakamlarının yükselmesi ile birlikte devletten vatandaşlara elektrik tüketim desteği duyurusu geldi. Elektrik zamlarının aldığından başvuru yapanlar elektrik faturası yardımından faydalanabiliyor. En az 205 TL destek sağlanırken hane içinde bulunan Kişi sayısına göre destek ödemelerinin de tutarı değişiyor. Fatura yardımından faydalanmak için önce e-devlet üzerinden başvuru yapmak ardından da mutlaka PTT’ye gitmek gerekiyor.

E-DEVLET’TEN BAŞVURUNUZU TAMAMLAYIN

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olan aileler e-devlet üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirdikten sonra PTT şubelerine kimlik kartları ve faturaları ile birlikte giderek yardımdan yararlanabiliyor. Elektrik faturası desteğinde hane içinde yaşayan kişi sayısı oldukça önemli çünkü yardımlar Buna göre yapılıyor. Ayrıca aylık harcanan Elektrik kilovatı da fatura desteği için önemli.

NE KADAR ELEKTRİK TÜKETİM DESTEĞİ VERİLİYOR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde elektrik tüketim desteği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kış aylarının gelmesi ile birlikte merak edilen doğalgaz yardımı ve elektrik yardımı soruları da öylece cevap bulmuş oldu. Elektrik faturası yardımından faydalanmak isteyenlerin alacağı miktarlar şu şekilde;

2 kişilik haneler için aylık 75 kw/s kullanımına 130 TL,

3 kişilik haneler için aylık 100 kw/s kullanımına 173 TL,

4 kişilik haneler için aylık 125 kw/s kullanımına 216 TL,

5 kişi ve üzeri haneler için aylık 150 kw/s kullanımına 260 TL ödeme yapılmaktadır.

2022 yılı için Bu rakamlar geçerli ancak ocak ayından itibaren elektrik tüketim desteğine de zam yapılması bekleniyor. Zam kararı Ocak ayında yapılacak olan kabine toplantısından sonra açıklanacak.

Başa dön tuşu