Medya

Ressam Günseli Kato’dan annelikle ilgili tepki çeken sözler: Doğurmayan kadın eksiktir

Ünlü oyuncu Ceyda Düvenci’nin konuğu olan ünlü seramik sanatçısı ve ressam Günseli Kato, annelikle ilgili yaptığı yorumlarla tüm tepkileri üzerine çekti. Canlı yayında yaptığı yorumlarla sosyal medyada gündem olan ve tepki toplayan Kato, ‘Kadın çocuk doğuruyorsa eksiği vardır’ dedi.

Ceyda Düvenci’nin programına konuk olan Günseli Kato, kadının kadın olması için çocuk doğurması gerektiğini söyledi ve bu sözleriyle tüm tepkileri üzerine çekti. Sosyal medya kullanıcıları ünlü ressamın annelikle ilgili yorumuna tepkilerini dile getirdi. İşte Günseli Kato’nun tartışma yaratan o sözleri…

ANNELİK HAKKINDA YORUMLARI TARTIŞMA YARATTI

Ünlü oyuncu Ceyda Düvenci’nin sunumuyla NTV ekranlarında yayınlanan ‘Bambaşka Sohbetler’ adlı programa konuk olan ünlü seramik sanatçısı ve ressam Günseli Kato’nun annelikle ilgili yorumları canlı yayına damga vurdu. Bir kadın için çocuk doğurmak kadar güzel bir şeyin olmadığını söyleyen Kato, ‘Kadın çocuk doğurmuyorsa eksiği vardır. Kadının kadın olması için çocuk doğurması gerekir’ dedi.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ ÇEKTİ

Canlı yayında annelikle ilgili yaptığı yorumlarla tepkileri üzerine çeken Kato, ‘Doğurduğunuz andan itibaren mertebe kat ediyorsunuz. İnsan olarak bir canlıya can vermek ve onu büyütmek. İyi ki doğurdum.’ dedi. Kullandığı bu ifadelerle sosyal medyanın gündemine oturan ünlü ressamın sözlerine tepki yağdı. Ünlü ressamın yanlış ifadeler kullandığını söyleyen sosyal medya kullanıcıları bu ifadelerin özellikle çocuk sahibi olamayan kadınlar için yanlış ve rencide edici olduğunu belirten yorumlar yaptı. Günsel Kato’nun Aycan Kato adında bir kızı bulunuyor.

Başa dön tuşu