Medya

Ronaldo’nun takımı belli oldu, söylediği sözleri yuttu! Tepki yağdı!

Portekizli yıldız futbolcu Ronaldo dün akiam saatlerinde Suudi Arabistan ekiplerinden Al-Nassr ile sözleşmesini imzaladı ve dünya gündemini sallayan olay ile karşı karşıya kaldı. Dünya yıldızını gündem yapan o çarpıcı olay ne?

Ronaldo’nun takımı belli oldu, söylediği sözleri yuttu! Tepki yağdı! Dünyanın yıldız ismi, Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo dün akşam saatlerinde Suudi Arabistan ekiplerinden Al-Nassr ile sözleşmesini imzalayarak resmi olarak transferini gerçekleştirdi. Ancak uzun yıllardır Ortadoğu’ya transfer olan futbolcular hakkında söylediği sözler ve yaptığı paylaşımlar önğne çığ gibi düştü! Tabiri caizse kendi topuğuna sıktı da diyebiliriz. Futbol camiası ve futbolseverlerden çok büyük tepkiler gören Portekizli yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo bakın neler söylemiş, nasıl gündem olmuş ve neden bu kadar tepki görmüş…

2.5 YILLIK SÖZLEŞME İMZALADI

2022 FIFA Dünya Kupası’nda ‘Kulüpsüz tek oyuncu’ olarak ismi hafızalarda yer edinen Portekiz’in efsanesi ve dünya yıldızı Cristiano Ronaldo, turnuvadan önce Kırmızı Şeytanlar lakabıyla tanınan  Manchester United takımından ayrıldığını açıklamıştı. Ronaldo’nun gideceği yeni takım tüm dünya tarafından merak ediliyordu. Dün akşam saatlerinde saatlerinde Suudi Arabistan ekiplerinden Al-Nassr ile 2.5 yıllık sözleşme imzalayan Portekizli futbolcu Ronaldo, herkesi şaşkına çevirdi.

HABERLERİ YALANLAMIŞTI

37 yaşındaki dünya yıldızı Ronaldo, iddialara göre yıllık 200 milyon euro ve toplamda 500 milyon euro kazanacak. Geçtiğimiz günlerde Al-Nassra’ya transfer olacağı iddiaları ortaya atılan yıldız oyuncu çıkan iddiaları kesin bir dille yalanlayarak ‘çıkan hiçbir haber doğru değil’ şeklinde açıklama yapmıştı.

BİR AN ÖNCE BAŞLAMAK İSTİYORUM

Dünya yıldızı Cristiano Ronaldo, Arabistan takımlarından Al-Nassr ile 2.5 yıllık sözleşmesini imzalamasının ardından, ‘bir an önce takım arkadaşlarımın arasına katılmak istiyorum’ şeklinde açıklama yaptı.

YILLAR ÖNCE KONUŞTU, OLAY OLDU

Cristiano Ronaldo 2015 yılında verdiği bir röportajda Orta Doğu’ya transfer olan takımlar hakkında eleştirilerde bulunarak şu sözleri kullanmıştı:

“Kariyerimi zirvede ve onurumla bitirmeyi hedefliyorum. Diğer futbolcuların yaptığı gibi Katar ya da Dubai’de oynamayı düşünmüyorum.”

Dünya yıldızının yıllar önce söylediği sözler, dün yaptığı anlaşmanın ardından ayağına dolanarak sosyal medyayı sallayan bir konu haline geldi.

Başa dön tuşu