Ekonomi

Sadece bu ilde yaşayanlar alacak! Her ay 500 TL doğalgaz yardımı ödenecek, başvurular başladı

İhtiyaç sahibi aileler müjde! Eğer bu ilde yaşıyorsanız 500 TL ısınma yardımı alabilirsiniz. Başvurular başladı, geç kalmadan yardımdan faydalanın…

Sadece bu ilde yaşayanlar alacak! Her ay 500 TL doğalgaz yardımı ödenecek, başvurular başladı. O ilde yaşayanlara ısınma yardımı müjdesi geldi. Artan enerji fiyatları nedeniyle doğalgaz faturaları son aylarda çok yüksek geliyor. Bu durumda da vatandaşlar gelir durumu düşük olması halinde faturalarını ödemekte güçlük çekiyor. Doğalgaz faturasını ödeyemeyen ya da ödemekte zorlanan vatandaşlar için güzel haber geldi. Isınma yardımı olarak 500 TL ödeme yapılacak. Her ay düzenli olarak verilecek doğalgaz yardımı için başvuru şartları da belli oldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi son dönemlerde kentte yaşayan vatandaşlara verdiği sosyal yardımlar ve gelir desteği sayesinde Öncü belediye haline dönüştü. Kış aylarının gelmesi ile beraber doğalgaz faturasını ödemekte zorluk çeken vatandaşları da Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden güzel haber geldi. Hemen başvuru yapanlara Kış ayları boyunca ısınma desteği verilecek. Doğalgaz yardımı için başvurular belediye aracılığı ile yapılacak. Isınma yardımı başvuru şartları ve merak edilenler haberimizde…

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DOĞALGAZ YARDIMI VERİYOR

2019 yılından bu yana Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenen doğalgaz yardımı belediyelere de ilham olmaya devam ediyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi son dönemlerde kentte yaşayan Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara verdiği desteklerle Öncü belediye konumuna yükselirken doğalgaz konusunda da yeni bir yardım duyurusu geldi. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada başvuru yapan Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara her ay 500 TL ısınma yardımı verileceği bildirildi.

DOĞALGAZ YARDIMI İÇİN FORM DOLDURMAK YETİYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi ısınma yardımı için başvurular Sosyal Yardımlaşma Ofisi aracılığı ile yapılıyor. aynı zamanda Ankara başkent bölgesi web sitesi üzerinden de ısınma yardımı için online form doldurmak mümkün. Bu yıl Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin doğalgaz yardımı 500 TL olarak belirlendi. Başvuru işlemlerini tamamlayan vatandaşların incelemesi gerçekleştirildikten sonra ödeme hesaplara yatacak.

16 ARALIK’TA HESAPLARA YATACAK

Ankara Büyükşehir Belediyesi kentte yaşayan Dar gelirli vatandaşlara sosyal yardım imkânlarını sağlamaya devam ederken 2022 yılının Aralık ayında doğalgaz yardımını da devreye soktu. 16 Aralık tarihinde hesaplara yatacak olan doğalgaz desteği 500 TL olarak ödenecek. Ankara başkent bölgesi yaptığı açıklamada vatandaşların 3 gün içinde başvuru yapması halinde ödemeden faydalanacağını bildirdi.

Başa dön tuşu