Medya

Sağlıklı saçlar için yapabileceğiniz çok kolay öneriler

Dış görünüşün en önemli parçalarından birisi de saçlardır. Bakımlı ve güçlü görünen saçlara sahip olabilmek için gereken değeri gösterip vakit ayırmak gerekir.

Saçlarınız çok yıprandıysa eski sağlığına kavuşması ve gür haline gelmesi için evde yapabileceğiniz bazı yöntemler mevcut. Dikkat edeceğiniz birkaç noktayla saçlarınıza biraz vakit ayırarak bakımlı ve sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

Doğru beslenme etkisi

Doğru beslenmek insan sağlığı üzerinde çok büyük bir öneme sahip. Aynı zamanda doğru beslenmeyle saçlarınızın da daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Balık, yumurta, et ve süt tüketerek protein alımını sağlamak saçın ihtiyaç duyduğu demir, vitamin ve mineralin alınmasını sağlayarak saçları besler.

Saç kremi kullanımı

Olabildiğince içerik olarak kimyasallardan arınmış saç kremlerini kullanarak elektriklenmenin önüne geçebilir ve çok daha parlak, güzel bir görüntü elde edebilirsiniz. Ayrıca yumuşacık kalmasını sağlayabilirsiniz.

Düzenli saç maskesi

Saç tipinize uygun saç maskelerini düzenli kullanmak sonuç verir. Ayda bir kere düz ya da hafif dalgalı saçlar için; ayda iki kere de kıvırcık saçlar için yeterli olacaktır.

Doğru tarak kullanmak

Doğru tarak kullanımı da önemli etkenlerden birisi. Karışık saçların doğru tarakla taranması kırılma ve kopmaları önler. Kalın ve uzun saçlı biriyseniz geniş aralıklı, büyük saç fırçalarını tercih edebilirsiniz.

Isıya maruz kalması

Saçın çok sık ve fazla ısıya maruz kalması da yıpranmasına yol açmaktadır. Bu nedenle mümkün olduğunca doğal saç şekillendirme yöntemlerini tercih edebilirsiniz. Çok fazla saç kurutmakta düzleştirici ve maşa yapmak kadar yıpratır.

Başa dön tuşu