Salihli

Salihli öğrencilere Milli Eğitim ve Belediyeden müjde

Manisa’nın Salihli ilçesinde Belediye ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı iş birliği doğrultusunda lisede eğitim gören öğrenciler için Ankara ve Çanakkale illerine kültür Gezileri düzenleniyor.

Manisa’nın Salihli ilçesinde yaşayan öğrencilere belediye ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden müjdeli haber geldi. İlçe merkezinde lisede eğitim gören öğrenciler için Milli Eğitim Müdürlüğü ve belediye işbirliğinde Ankara ve Çanakkale illerini kültür Gezileri düzenlenecek.

Protokol imzalandı

Kültür gezilerine ilişkin protokol Salihli Belediye Başkanlık makamında Belediye Başkanı Zeki Kayda ve ilçe milli eğitim müdürü Mahmut yenen arasında imzalandı. Protokol kapsamında milli tarihi ve manevi mirasların görülmesi amacıyla ilçede lisede eğitim gören öğrencilere planlı geziler yapılacak. Öğrenciler gezilerde rehber eşliğinde Türk tarihinde önemli bir yere sahip olan tarihi mekanları ziyaret etme fırsatı bulacak.

İlçe Milli Eğitim Müdürü yenen törende yaptığı konuşmada, “Türkiye Yüzyılı gençliği Ata’sının izinde. Öğrencilerimiz, milli, manevi miraslarımızı tanıtma ve sahip çıkma adına, Ankara Anıtkabir ve tarihi mekanları ile ’Çanakkale Geçilmez’ destanının yazıldığı tarihi mekanları ziyaret edecekler. Belediye Başkanımız Zeki Kayda’ya bizlere verdiği destekten ötürü öğrencilerim adına teşekkür ediyorum” dedi.

İmza töreninde açıklama yapan Salihli Belediye Başkanı Zeki kayda ise “Belediyemiz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliğinde imzaladığımız protokol çerçevesinde, milli, tarihi ve manevi miraslarımızı tanıtmak amacıyla ilçemizdeki liselerde eğitim gören öğrencilerimizi Ankara ve Çanakkale’nin yer aldığı kültür gezilerine göndereceğiz. Hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

Başa dön tuşu