Ekonomi

Şartları belli oldu! Afetzedelere verilmeye başladı! 100 bin TL deprem kredisi faiz oranı ne kadar? Deprem kredisi veren bankalar hangileri?

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen büyük deprem felaketi sonrasında toplamda 11 ilde büyük yıkımlar ve can kayıpları yaşandı. Meydana gelen deprem sonrasında bölgede ise yaralar sarılmaya devam ediyor. Bu kapsamda afetzedelere birçok yeni destek paketi duyurulmuştu.

Deprem nedeniyle maddi zarar gören vatandaşların bu zararlarının karşılanmasına yönelik açıklanan destek paketleri arasında krediler de yer alıyor. Devlet tarafından verilen barınma yardımları ve sosyal desteklerin yanı sıra depremzedelere yönelik uygun kredi paketleri de devreye sokuldu.

1 YIL GERİ ÖDEMESİZ 100 BİN LİRA DEPREM KREDİSİ

Türkiye’nin önde gelen kamu bankaları üzerinden deprem bölgesinde zarar gören vatandaşlara destek kredileri verilmeye baladı. Kredi paketleri kapsamında faizsiz olarak 6 aydan 1 yıla kadar geri ödemesi dönem fırsatı da sunuluyor. Buna ek olarak 36 ay vade seçenekleri de kredi kapsamında sunuluyor.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank üzerinden sağlanacak deprem kredileri ile depremden zarar gören vatandaşların maddi ihtiyaçlarının uygun krediler ile de desteklenmesi hedefleniyor. Krediden yararlanmak isteyenler ise belirli şartları sağlamaları gerekecek.

DEPREM KREDİSİ FAİZ ORANLARI NE KADAR?

Deprem kredisi kapsamında vatandaşlara faizsiz olarak kredi desteği sunulacak. 36 aya kadar vade oranları ile sunulacak krediler kapsamında 6 ay – 1 yıla kadar geri ödemesiz seçenekler de yer alıyor. Ziraat Bankası başta olmak üzere diğer birçok kamu ve özel banka tarafından da depremzedelere yönelik farklı kredi kampanyaları da duyuruldu.

ZİRAAT BANKASI DEPREM KREDİSİ ŞARTLARI

Ziraat Bankası tarafından depremde zarar gören bireysel müşterileri için 6 ay ödemesiz, 36 aya kadar vade seçenekleriyle kredi destek paketi açıklandı. Depremde zarar gören KOBİ müşterileri ve çiftçilerin de 1 yıla kadar ödemesiz olarak bu kredilerden 36 ay vade ile yararlanabilecekleri açıklandı. Öte yandan bölgede yaşayan müşterileri için faizsiz olarak 5.000 TL Nakit Avans tanımlandığı duyurusu da yapıldı. Halkbank ve Vakıfbank’tan da depremzedeler için benzer kredi kampanyaları duyuruldu.

Başa dön tuşu