Yaşam

Şeker zararlı diye bunlar tüketiliyordu, şekerden daha fazla zararı çıktı!

Şekerin insan vücuduna olan zararını herkes biliyor. Ancak şeker yememek için tüketilen bu besinler şekerden de zararlı!

Gelişen ve ilerleyen teknolojide sağlıklı beslenmeden beslenme danışmanlarına kadar pek çok sektör genişledi. Hal böyle olunca gündemde doğru bilgiyle birlikte bilgi kirlilikleri de yer alıyor. Mesela bu zamana kadar bildiğimiz tüm bilgiler yanlış çıktı! Meğer diyet listelerinden eksik olmayan o besinler şekerden de zararlıymış! Konuyla ilgili tüm detaylar haberimizde…

Şekerli besinler diğerlerine göre daha lezzetli geliyor herkse. Lezzetine diyecek yok tabii, ancak sağlığa olan faydaları ve zararları tam bir muamma. Doğrudan şekeri tüketmeyi kesenler; öğünlerinde ve ara öğünlerinde bu yiyeceklere yer veriyordu. Yapılan bir araştırmada bu besinlerin daha zararlı olduğu ortaya çıktı!

ŞEKERDEN DAHA ZARARLI

Günlük enerji miktarını tamamlamak isteyenler şeker yerine bu besinleri tüketiyordu, ancak hepsi eğer yalanmış!

KURU MEYVE

Meyveler kurutulurken içerisinde bulunan su buharlaşarak geride daha yoğun şeker tadı oluşturan bir meyve bırakır. Bu da sağlık açısından oldukça zararlıdır. Bunlar yerine elma, muz ve üzüm gibi taze meyveler tüketilebilir.

GRANOLA

Diyet listelerinin başını çeken bir ürün olan granola aslında çok fazla şeker ve sağlıksız yağları içerir. Bu sebepten granola yerine sadece yulaf alarak tadını kendiniz bildiğiniz ve güvendiğiniz ürünler ile tatlandırabilirsiniz.

ENERJİ BARLAR

Enerji barlar da diyet yapan kişilerde ara öğün olarak tavsiye edilir,ancak içeriğindeki yüksek şeker oranından dolayı oldukça sağlıksız bir besindir.

Başa dön tuşu