Ekonomi

Selçuk Geçer’den dolar borcu olanları isyan ettirecek açıklama! Çok zaman kalmadı: 9 gün sonra!

Finans uzmanları, yatırımcıları piyasanın mevcut durumu hakkında uyarmaya devam ediyor. Bu uzmanlardan biri olan Selçuk Geçer geçtiğimiz günlerde doların geleceği hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Herkesin aklındaki can alıcı soru, doların yükselip yükselmeyeceği. Neyse ki, ihtiyacınız olan tüm ayrıntılar haberimizde…
Yatırımcılar, neye yatırım yapacaklarına karar vermeden önce uzman açıklamalarını yakından takip ediyor. Finans dünyasının önemli isimlerinden Selçuk Geçer, doların yükselişiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Yatırım yapmakla ilgilenenler için bu tahminlerden haberdar olmak önemlidir. Haberimiz, bilmeniz gereken tüm detayları sunuyor.

MERKEZ BANKASININ KARARINI DEĞERLENDİRDİ

Dolar piyasasının takip edilmesi, ülkemizde yatırımcıların ve piyasa oyuncularının sık sık yaptığı işlemlerden biridir. Dolar, ülkemizde yatırımcıların en fazla ilgi gösterdiği yatırım araçlarından biridir. Dolar fiyatlarının ne kadar artacağı ya da düşeceği, yatırımcıların kararlarını etkileyebilir. Bu nedenle dolar piyasasının takip edilmesi oldukça önemlidir. Dolar piyasasını en iyi bilen isimlerden biri de Selçuk Geçer’dir. Geçer yaptığı yorumlarla herkesin dikkatini çekmeyi başardı. Geçer dolar borcu olanlara da kötü bir haber verdi. Geçer’in açıklamaları ne yönde oldu?

Tanınmış bir finans uzmanı olan Selçuk Geçer, yatırımcılara dolar piyasasındaki dalgalanmalar hakkında düzenli olarak değerli bilgiler veriyor. Geçer, Merkez Bankası’nın 50 puanlık faiz indirimi ışığında dolar piyasasında hareketlilik gözlemledi. Geçer piyasalar için hangi açıklamaları yaptı? Dolar hakkında ne söyledi? Hepsi haberimizde.

SELÇUK GEÇER DOLAR HAKKINDA NE DEDİ?

Para piyasaları uzmanı Selçuk Geçer’e göre, ABD’deki enflasyon sorunu gelecek sorunların başlıca nedeni olacak ve dolar değer kazanmaya devam edecek. Doların değer kazanmaya devam edeceğini tahmin eden Geçer, önümüzdeki 9 gün içinde 3 ila 5 Türk Lirası arasında bir artış öngörüyor. Ayrıca Geçer, ABD’de enflasyonun kötüleşmesi ve önlem alınmaması durumunda doların potansiyel olarak 35 TL’ye ulaşabileceği uyarısında bulunuyor.

Selçuk Geçer’in Amerika Birleşik Devletleri’ndeki mevcut ekonomik durum ve bunun doların değeri üzerindeki potansiyel etkisine ilişkin öngörülerinin doğru olup olmadığın 2 hafta içinde belli olacak.

Başa dön tuşu