Medya

Seren Serengil Söylemezsem Olmaz canlı yayınında izlediği videodan sonra gözyaşlarını tutamadı! Sizin Allah’ınız yok diyerek beddualar savurdu

Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Söylemezsem Olmaz programının sunucularından Seren Serengil, tüm Türkiye’nin tepkisini çeken Konya’daki vahşetle ilgili konuştu. Konya’da bir görevlinin elindeki kürekle köpeklerin başına vurarak öldürdüğü iddialarının ardından sosyal medya ayağa kalkmış ve her kesimden tepkiler çığ gibi büyümüştü. Olaya bir tepki de ünlü sunucu ve şarkıcı Seren Serengil’den geldi.

Canlı yayında görüntüleri izleyen ve gözyaşlarına hakim olamayan Seren Serengil, bu olayın katliam olduğunu söyledi. Bugün sabah saatlerinden itibaren sosyal medyada yankı uyandıran görüntüleri canlı yayında yorumlayan Serengil, görüntüleri izledikten sonra hüngür hüngür ağlayarak olaya isyan etti. Yetkililere çağrıda bulunan Serengil, ‘Bu görevlilerin hapse girmesini istiyoruz’ dedi.

GÖRÜNTÜLERİ İZLEYİNCE GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kaydedildiği belirtilen görüntüler infial yarattı. Söz konusu görüntülerde bir görevlinin elindeki kürekle bir köpeğe vurarak ölümüne sebep olduğu öne sürüldü. Kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturan görüntülere tepki yağdı. Beyaz TV ekranlarında canlı yayınlanan Söylemezsem Olmaz programının sunucularından olan ve hayvanseverliği ile tanınan Seren Serengil’den de bu görüntülere tepki geldi. Canlı yayında olaya isyan eden Serengil, görüntüleri izlediğini söyledi ve tepkisini dile getirirken gözyaşlarına hakim olamadı.

‘GERÇEKTEN ÇOK BÜYÜK BİR KATLİAM’

Diğer sunularında tepki gösterdiği olayla ilgili gözyaşları içinde açıklama yapan Serengil, suçluların cezaevine girmesi gerektiğini söyledi ve ‘Dün Konya’da köpeklerimizi kafasına kürekle vura vura öldürdüler. Cumhurbaşkanımıza rica ediyorum. Hiç uyumadım. Delireceğim. Benim çocuğum olmadı ama sizlerin var. Gerçekten çok büyük katliam. Çok büyük işkence. Böyle bir şey olamaz. Bu görevlilerin hapse girmesini istiyoruz. Biraz Allah’ınız varsa, biraz Müslümansanız, kanınız bozuk değilse bu insanlar içeri atılır’ dedi.

‘HİÇBİR CANLI BÖYLE ÖLDÜRÜLEMEZ’

Görüntülerle ilgili konuşurken gözyaşlarına boğulan ve zaman zaman konuşmakta güçlük çektiği görülen Seren Serengil, ‘Neden yapıyorsunuz? Sizin Allah’ınız yok mu, çocuğunuz yok mu? Lütfen sessiz kalmayın. Allah belanızı versin. Şu an bütün Türkiye böyle. Savaş çıkacak gibi. Sizin Allah’ınız yok. Hiçbir canlı böyle öldürülemez. Hayatım boyunca böyle bir vahşet görmedim’ dedi.

 

Başa dön tuşu