Ekonomi

SGK, PTT, VGM’den 20.000 TL ödeme alma hakkınız var! Birikmiş paranızı sakın unutmayın! TC No ile hemen bakıp çekebilirsiniz

Sosyal yardım bekleyenlere müjde! SGK, PTT, VGM 20.000 TL’ye Varan yardım ödemesi veriyor. Birikmiş paralarınızı sakın unutmayın hakkını siliniyor. TC kimlik no ile kontrol etmekte geç kalmayın.

SGK, PTT, VGM’den 20.000 TL ödeme alma hakkınız var! Birikmiş paranızı sakın unutmayın! TC No ile hemen bakıp çekebilirsiniz. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişilere ülkemizde birçok kurum ve kuruluş tarafından sosyal yardım ödemesi sağlanıyor. Ancak bu ödemelerin bazılarından kimsenin haberi yok o yüzden de düzenli olarak takip etmek gerekiyor. Her geçen gün artan sosyal yardımı ödemelerinde yapılan ödemeler e-devlet hesabınızda birikiyor. Hala haberdar olmayanlar hemen T.C. kimlik no ile E Devlet girişi yaparak kontrol etsin. Çünkü yılbaşına kadar çekilmeyen paralar siliniyor. SGK, PTT ve VGM sosyal yardım ödemeleri ile ilgili merak edilenler haberimizde…

Devlet, birçok kurum ve kuruluşu aracılığı ile Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara sosyal destek vermeye devam ediyor. Hem Sosyal Güvenlik Kurumu hem Vakıflar Genel Müdürlüğü hem de PTT adeta ihtiyaç sahibi vatandaşlara para saçıyor. Ancak bir çok kişi habersiz olduğu için bu ödemelerden faydalanamıyor. Devlet yıl sonu öncesinde çok önemli uyarı yaptı. Ödemeleriniz hesabınızda birikmiş olabilir. Bu sebeple T.C. kimlik no ile birikmiş paraları kontrol etmeniz ve yılbaşından önce çekmeniz gerekiyor.

SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİNİ SORGULAYIN

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişilere Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yardım ödemesi verilmeye devam ediyor. Bu ödemeler hesaplarınızda birikiyor ve habersiz olmanız durumunda da yıllar sonra siliniyor. Öncelikle ödemelerin hesabınıza geçip geçmediğini e-devlet üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak kontrol etmeniz gerekiyor.

T.C. kimlik no ve şifre ile E Devlet girişi yaptıktan sonra arama butonuna SGK yazarak sosyal güvenlik kurumunun ilgili sayfasına ulaşabilirsiniz. Burada şahıs ödemeleri bölümünden adınıza tanımlı bir ödeme olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Kontrol sağladıktan sonra eğer adınıza tanımlanmış birikmiş ödeme bulunuyorsa 10 iş günü içinde istediğiniz bankaya transfer etmeniz mümkün olacaktır.

SGK’NIN YAPTIĞI ŞAHIS ÖDEMELERİ NELERDİR?

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yardıma muhtaç ve dar gelirli kişilere birçok sosyal yardım imkanı sağlanıyor. SGK’nın yaptığı şahıs ödemeleri şu şekildedir;

-Bakıcılık ödemesi

-Doğum izni

-Tazminat

-Özel izin

-Salgın hastalık ücreti

-İş görmezlik

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sağlanan bu ödemelere başvuru şartı da bulunuyor. Ödemelerden yararlanmak için kuruma Dilekçe ile başvuru yapabileceğiniz gibi e-devlet üzerinden de başvuru yapabilirsiniz.

KURUMDAN YAPILAN BAŞKA ÖDEMELERDE VAR

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yukarıda sağlanan ödemelerin yanı sıra muhtaç asker ailelerine yardım, dul ve yetimlere yardım, İşsizlik yardımı gibi bir çok fazla ödeme imkanı da veriliyor. Bu ödemelerin kendi içinde belirli şartları bulunuyor. O sebeple Öncelikle kurumun internet sitesini ziyaret ederek sosyal yardımların başvuru şartlarını incelemeniz gerekiyor. Eğer Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından istenen şartlara uygun durumda iseniz doğrudan bir dilekçe yazarak başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Başa dön tuşu