Ekonomi

SGK’dan sigorta girişi olan herkese ödeme! 4A 4B 4C fark etmiyor, e-Devlet’ten başvuru yapan karşılıksız nakit para alıyor

Sigorta girişi olan herkese SGK’dan nakit para ödemesi. Hemen e-devlet’ten başvuru yapın o parayı Siz de alın. 4A 4B 4C fark etmiyor. Başvuru yapan herkes faydalanıyor.

SGK’dan sigorta girişi olan herkese ödeme! 4A 4B 4C fark etmiyor, e-Devlet’ten başvuru yapan karşılıksız nakit para alıyor. SGK’dan sigorta girişi olan ve çocuk sahibi olan kişiler için ödeme duyurusu geldi. Sadece başvuru yapmanız yetiyor hemen ödemeler hesabınıza yatıyor. 4A 4B ve 4C fark etmiyor. Yeni doğum yapan kadınlara emzirme ödeneği Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından koşulsuz şartsız veriliyor. Başvurularınızı gerçekleştirin ödemeden faydalanmak için geç kalmayın. Peki, kimler emzirme ödeneği olabilir? SGK emzirme ödeneği 2023 ne kadar?

Devlet, anne ve babalara çocuklarını daha sağlıklı koşullarda büyütmeleri için birçok ekonomik yardım yapıyor. Bu yardımlardan bazıları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılırken bazıları ise SGK aracılığı ile yapılıyor. SGK’nın annelere yaptığı ödemelerden biri emzirme ödeneği. 2022 yılının ilk yarısında emzirme ödeneği olarak 91 milyon 747 bin 507 TL ödeme yapıldı. Bu ödemeden sigorta girişi olan herkes faydalanabiliyor. Yani SSK’lı bağ-kurlu ve kamu çalışanı olmak fark etmiyor. Emzirme ödeneği 2023 yılı tutarı da belli oldu. Peki kimler emzirme ödeneği alabilir? Başvuru şartları neler?

2023 EMZİRME ÖDENEĞİ TUTARI NE KADAR?

Emzirmeyi deneyi, sigortalı ve sigortasız fark etmeden tüm kadınlara doğum yapmaları halinde Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından veriliyor. 2023 emzirme ödeneği tutarı 316 TL olarak belirlendi. Emzirme ödeneği için herhangi bir başvuru yapmanıza gerek yok sisteme Zaten otomatik olarak işleniyor. Ödemesi onaylananlar PTT aracılığıyla ya da seçtikleri bir banka hesabından bu parayı alabiliyor.

KİMLER EMZİRME ÖDENEĞİ ALABİLİR?

Emzirme ödeneği için herhangi bir şart bulunmuyor. SGK’lı olsun olmasın doğum yapan tüm kadınlar emzirme ödeneği alabiliyor. Aslında bu ödenek sadece Türkiye’de değil dünya genelinde sağlanıyor. Devlet tarafından annelere verilen ve emzirme sürecinde devam eden bu maddi yardımdan aylık olarak faydalanabilirsiniz. Ödeme ile ilgili tüm detaylara sosyal güvenlik kurumunun resmi internet sitesinden ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan ulaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu