Siyaset

Siyasette dengeler değişiyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 6’lı masayı terk et çağrısına Akşener’den çok konuşulacak yanıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Zirvesi’nin ardından Türkiye’ye geri dönüşte basın mensuplarına çok önemli açıklamalarda bulundu. Basın mensuplarının sorularına yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündemdeki konuları ele aldı. İstiklal Caddesi’ndeki bombalı saldırı, TOGG ve daha birçok başlığa yer veren Erdoğan’ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e çağrısı çok konuşuldu. Erdoğan’ın Millet İttifakı ortağı Akşener’e 6’lı masayı terk et çağrısına İYİ Parti liderinden yanıt gecikmedi.

Siyaset gündemi oldukça hareketli Türkiye, seçimlere doğru giderken hem Cumhur İttifakı hem de Millet İttifakı cephesinde hareketli günler yaşanıyor. Seçime doğru geri sayım sürerken Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e gündem olan bir çağrı geldi. Erdoğan’ın 6’lı masayı terk et çağrısına kısa sürede yanıt veren Akşener, ‘Çizgisinde hiç kırıklık olmayan, aynı kararlılıkla savunan bir partiyiz’ yanıtını verdi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Akşener’e çağrısı ve Meral Akşener’den gelen yanıtın tüm detayları…

‘TEMENNİMİZ KONUMUNU YENİDEN GÖZDEN GEÇİRMESİ’

G20 Zirvesi’nin ardından Türkiye’ye dönüşte basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhalefete çok sert sözlerle yüklendi. Erdoğan açıklamasında, ‘Bu muhalefet, teröristlerle kol kola Ankara’dan İstanbul’a yürüyen muhalefettir. Biz bu muhalefete yabancı değiliz. Şu anda bunlar terör örgütü PKK’nın parlamentodaki uzantısıyla zaten beraber hareket etmiyorlar mı? Beraber hareket ediyorlar. Kaldı ki bunların şu anda kendi içinde zaten terör söylemlerini ifade eden kişiler yok mu? Var.’ dedi. Bunlardan bazılarıyla ilgili dokunulmazlıklarının kaldırılması ile ilgili parlamentoda çalışmaların devam ettiğini aktaran Erdoğan, ‘Bunlara alıştık. Burada özellikle muhalefetin içinde CHP’yi bir kenara koyalım. 6’lı masanın hepsini söylememe gerek yok. Ama İYİ Parti’nin bunlarla aynı çizgiye düşmesi tabii düşündürücü. Onlar niye bunlarla aynı masaya düşüyor veyahut aynı konuma geliyor? Bu tabii düşündürücüdür. Hele hele böyle bir dönemde. Temenni ederiz ki bunlar da bir dönüşüm yapmak suretiyle gerek bu masayı terk etmek gerekse milli ve yerli bir duruş sergilemek üzere konumunu yeniden gözden geçirir.’ dedi.

MERAL AKŞENER’DEN YANIT GELDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine yaptığı 6’lı masayı terk et çağrısına yanıt veren İYİ Parti lideri Meral Akşener ise ‘Çizgisinde hiç kırıklık olmayan, aynı kararlılıkla savunan bir partiyiz. Milletimizin geleceği heba edildiği bir kumar masasında hiç olmadık, bundan sonra da olmayız. Biz, Sayın Erdoğan ve arkadaşlarının milli ve yerlilik üzerinden yaptığı tanıma ihtiyaç duyan bir parti değiliz. Biz, 2017’de yapılan ve bugünkü bu ucube sistemi getiren o referandumda çok net, çok açık tavır koyan insanların kurduğu bir siyasi partiyiz. İYİ Parti odur.’ dedi.

 

Başa dön tuşu