Asayiş

Skandalda yeni perde! Sahte doktorun arkadaşı beyin cerrahı da sahte doktor çıktı

Türkiye, Çerkezköy Devlet Hastanesindeki sahte Doktor skandalı konuşuyor. Sahte diploma ve kimlikle hastanede doktorluk yapan 20 yaşındaki Ayşe Özkiraz tutuklanmıştı. Olayla ilgili soruşturma devam ederken Özkiraz’ın verdiği bilgiler doğrultusunda kendisini beyin cerrahi olarak tanıttığı iddia edilen arkadaşı S.U.’nun da sahte doktor olduğu ortaya çıktı. İkinci sahte doktorunda İstanbul’da gözaltına alındığı öğrenildi.

Çerkezköy Devlet Hastanesinde pratisyen Hekim olarak kendini tanıtan ve doktorluk yapmaya başlayan Ayşe Özkiraz’ın sahte Doktor çıkması tüm Türkiye’yi şaşkına çevirmişti. Tıp Fakültesi bile okumadığı anlaşılan sahte Doktor gözaltına alınarak tutuklanmıştı. Olayla ilgili 2. perde başladı.

Arkadaşının da sahte Doktor olduğu anlaşıldı

Soruşturma Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülürken hastanede ameliyat masasında fotoğrafları da olan Özkiraz’ın ifadesi ortaya çıktı. Özkiraz’ın Emniyette verdiği ifadede arkadaşı olduğunu söylediği ve kendisini beyin cerrahi olarak tanıttığı iddia edilen S.U. adlı kadının da sahte doktor olduğu anlaşıldı. S.U. adlı kadın İstanbul’da polis ekipleri tarafından yakalanarak Çerkezköy’e getirildi. Emniyette sorgulanan şüpheli sevk edildiği adliyede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Sağlık Bakanlığı müfettişleri devreye girdi

Sahte Doktor skandalında Sağlık Bakanlığı müfettişleri de devreye girdi. Sağlık Bakanı Fahrettin koca sosyal medya hesabından “Bakanlığımız, Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesindeki hastanede bir kişinin kendini yeni mezun doktor gibi tanıtıp bir uzmanın yanında tıbbi süreçleri izlediği şeklinde özetlenen olayı araştırmak üzere, gerekli süreci başlatıp müfettiş görevlendirmiştir” açıklamasını yaptı. Bu açıklamanın ardından iki müfettişin Çerkezköy’e gittiği ve çalışmaya başladığı öğrenildi.

Başa dön tuşu