İlçeler

Soma İlçesindeki Orman Yangınında 60 Hektar Alan Zarar Gördü

Soma'da dün öğlen çıkan ve rüzgarın etkisiyle büyüyen orman yangınında 60 hektar alan zarar gördü.

Manisa Soma’da dün öğle saatlerinde meydana gelen ve rüzgar sebebi ile büyüyen orman yangını, 16 saatte söndürüldü.  Saatte 45 kilometre hızla esen rüzgar orman yangınını büyüttü ve 60 hektar genç orman alanı zarar gördü.

Yangına Çok Sayıda Araçla Müdahale Edildi

Soma ilçesine bağlı kırsal Kızılören Mahallesi’nde önceki gün saat 16.00 sıralarında orman yangını meydana geldi. Bölgeye 69 arazöz, 11 yangın söndürme helikopteri, 10 dozer, 9 itfaiye aracı ve 6 yangın söndürme uçağı ile ekipler sevk edildi. Karadan ve havadan müdahale edilen ormanlık alanda 5’i polise, 4’ü de jandarmaya ait toplam 9 TOMA hazır bekletildi. Aydın, Balıkesir ve Bursa’dan gelen itfaiye ve öncü aracı ile su tankeri çalışmalara destek verdi. Yangın bölgesinden 1157 küçükbaş ve 35 büyükbaş tahliye edildi. Ayrıca kırsal Beyce ve Heciz mahallerine alevlerin ulaşması da ekiplerce önlendi. 2 mahallenin tahliye kararı da iptal edildi.

Soma’daki Yangın 16 Saatte Söndürüldü

Gece görüşlü 2 yangın söndürme helikopterinin de çalışmaya katıldığı yangın bölgesinde alevler, gece kısmen kontrol altına alındı. Yangın, bugün saat 08.00 itibarı ile tamamen söndürüldü. Yangında ilk belirlemelere göre, 60 hektar genç ormanın zarar gördüğü ifade edildi.

Başa dön tuşu