Ekonomi

SSK, BAĞ-KUR, memur emeklisi ve EYT’liye büyük ikramiye müjdesi! O tarihte 4000 TL ikramiye hesaba yatacak! Başvuru şartı var

Emekliye peş peşe müjdeler geliyor. Önce maaş zammı, sonra banka promosyonu, şimdi de ikramiye müjdesi geldi. Milyonlarca emeklinin ayağı yerden kesilecek. 4000 TL ikramiye ödenecek.

SSK, BAĞ-KUR, memur emeklisi ve EYT’liye büyük ikramiye müjdesi! O tarihte 4000 TL ikramiye hesaba yatacak! Başvuru şartı var. Asgari ücret zammı, memur ve emekli zammı derken sıra geldi Bayram ikramiyelerine. 2023 maaş zammı olarak %30 cebine koyan emekliler şimdi devletten bayram ikramiyesi zammı bekliyor. Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi milyonlarca emekliye ödenen ikramiye ile ilgili de yeni gelişmeler var. Peki, bayram ikramiyesine kadar oldu? 2023 Bayram ikramiyesine zam geldi mi?

EYT’lilerin de dahil olması ile birlikte 16 milyona yaklaşacak olan emekli sayısı her geçen gün bankalar için cazip hale geliyor. Birçok banka emekli maaş promosyon ödemeleri ne zaman yaptı. Ancak emekliler şimdi devletten gelecek yeni bir Müjdeli haberi bekliyor. 2018 yılından bu yana devlet tarafından karşılıksız ve geri ödemesiz olarak emeklilerin maaşına ek ikramiye ödemesi veriliyor. Dini bayramlar öncesinde verilen ikramiyeler yılda 2 defa emekli vatandaşların hesabına geçiyor. 2020 yılında emekli Bayram ikramiyesine zam yapılmış ve 1100 TL olarak ödenmişti. 2021 ve 2022 yıllarında ise Bayram ikramiyelerinde herhangi bir değişiklik olmadı Ve yine 1100 TL olarak hesaplara yattı. Fakat 2023 yılında seçimlerinde olacak olması nedeniyle emeklilerin bayram ikramiyesi beklentisi oldukça yüksek. Emekliler için yavaş yavaş güzel haberler de gelmeye devam ediyor.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİNE ZAM GELECEK Mİ?

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından 3 Ocak tarihinde enflasyon rakamlarının açıklanması sonrası 2023 emekli maaş zammı belli olmuştu. Yılın ilk 6 aylık dönemine ilişkin ödenecek maaş zammı %30 zamlı olarak hesaplara geçecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararı ile emekli vatandaşların maaşlarına refah Payı eklendi. Yani emekliler yılın ilk 6 aylık döneminde %30 artışla zaman almaya başlayacak. En düşük emekli maaşı ise yılın ilk yarısı için 5500 TL oldu.

Şimdi emeklilerin gözü kulağı ikramiye ödemelerinde. 2018 yılından bu yana dini bayramlar öncesi emeklilerin hesaplarına maaşa ek bayram ikramiyesi yatıyor. Peki, 2023 Bayram ikramiyesine zam gelecek mi? milyonlarca emekli şimdi bu soruya cevap arıyor. Özellikle bu yıl seçimlerinde olması ile birlikte bayram ikramiyesine zam yapılması yüksek ihtimal.

BAYRAM İKRAMİYESİ 4000 TL OLACAK İDDİASI

Hatta kulislerde dolaşan bilgilere göre 2023 emekli bayram ikramiyesi 4000 TL’ye yükselecek. İkramiye ödemesinin iki bin TL’lik kısmı Ramazan Bayramı öncesi 2000 TL’lik kalan kısmı ise Kurban Bayramı öncesi emeklilerin hesabına geçecek. Şu an için bayram ikramiyesine yapılacak olan zam kesin değil ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi bu yıl seçimlerin olması sebebiyle am yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Emekli bayram ikramiyesi ile ilgili muallakta kalan konuların önümüzdeki günlerde kesinleşeceği tahmin ediliyor.

Başa dön tuşu