Ekonomi

SSK ve BAĞ-KUR emeklisi sevinç çığlıkları atacak! Bayram ikramiyesinde rakam netleşti, 2500 TL geri ödemesiz verilecek

SSK ve BAĞ-KUR emeklisini sevinçten uçuracak haber duyuruldu. Emekli bayram ikramiyesi 2023 tutarları netleşti. Emekliler bu haberi alınca Sevinç çığlıkları atacak.

SSK ve BAĞ-KUR emeklisi sevinç çığlıkları atacak! Bayram ikramiyesinde rakam netleşti, 2500 TL geri ödemesiz verilecek. Emekli bayram ikramiyesi devlet tarafından her yıl Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde karşılıksız ve geri ödemesiz Olarak emekli vatandaşlara veriliyor. 2023 yılında Ocak ayında emekli maaşlarına %30 oranında zam yapılmıştı. Emekliler şimdi gözünü Bayram ikramiyesine çevirdi. Emekli Bayram ikramiyesine zam var mı? Bayram ikramiyelerine zam gelecek mi gibi soruların yanıtı yoğun bir şekilde araştırılıyor. Geçtiğimiz yıl zam yapılmayan Bayram ikramiyeleri nedeniyle Kırgın olan emekliler Bu yıl seçim öncesinde umutlu.

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından Ocak ayında açıklanan enflasyon verileri sonrasında milyonlarca emekli vatandaş yeni zamlı maaşlarını öğrenmişti. Emekli maaşlarına bu yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı refah Payı ile birlikte %30 oranında zam yapıldı. Emeklilerin gözü kulağı şimdi Bayram ikramiyesinden. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıl bayram ikramiyesine zam yapılmamış emekliler de bir hayli üzülmüştü. Ancak 2023 yılı emekli için farklı olacak. Emekli Bayram ikramiyesine zam geliyor. Milyonlarca SSK BAĞ-KUR ve memur emeklisi kurban ve Ramazan Bayramında aldıkları Bayram ikramiyesini Bu yıl zamlı olarak olacak. Peki, 2023 emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak? Emekli Bayram ikramiyesine ne kadar zam gelecek?

2023 EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİNE ZAM VAR MI?

Milyonlarca emekli hükümetten emekli Bayram ikramiyesine zam haberi bekliyor. Şu an için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu konuda bir açıklama yapmadı. Ancak yaklaşan 2023 seçimleri öncesinde emekli ikramiyelerinde artış olacağı tahmin ediliyor. Kulislerden sızan bilgilere göre ise hem ekonomik koşullar hem de enflasyon rakamları göz önünde bulundurularak Ramazan bayramı ve kurban bayramı öncesinde ödenecek olan bayram ikramiyeleri yükselecek.

2023 EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR OLACAK?

AK Parti kulislerine dayandırılan haberlere göre 2023 emekli bayram ikramiyesi Her bayram öncesi 2.500 olmak üzere toplamda 5.000 TL’ye yükselecek. Yani Ramazan Bayramı öncesi 2500 ve Kurban Bayramı öncesi 2500 TL karşılıksız ve geri ödemesiz bayram ikramiyesi hem emeklinin hesaplarına geçecek. Henüz bu konuda kesin bir açıklama yapılmadı ancak seçimlerin tarihi belli olduğu için kısa sürede emekliye bu müjdeli haberinde verileceği tahmin ediliyor. Bildiğiniz üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün bir açıklama yaparak seçimlerin 17 Mayıs tarihinde gerçekleşeceğini açıkladı. Yani bu tarihe kadar AK Parti’nin seçim politikası içinde Emeklilerin de olacağı düşünülüyor.

2023 EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Geçtiğimiz yıl 1100 TL olarak ödenen emekli Bayram ikramiyelerinin Bu yıl zamlı olarak hesaplara geçeceği tahmin ediliyor. Emekli bayram ikramiyesi ödeme takvimleri için Ramazan bayramı ve kurban bayramı tarihlerine bakmak gerekiyor. Bu yıl ramazan bayramı 21 Nisan tarihinde kutlanacak. Nisan ayının 15’inden itibaren de emekli bayram ikramiyesi ödemelerinin hesaplara yatacağı tahmin ediliyor. Kurban Bayramı ise bu yıl 28 Haziran’da kutlanacak. Yine 20 Haziran tarihinden itibaren bayram ikramiyelerinin hesaplarda olması bekleniyor.

Başa dön tuşu