Ekonomi

T.C. Kimlik Kartınızla Gidin Ve Ödemenizi Alın! 20.000 TL İle 80.000 TL Arasında Bir Tutar Ödeme Yapılacak

PTT tarafından geçtiğimiz günlerde başlatılan kredi kampanyası ile 80.000 TL ye kadar ödeme alınabileceği açıklandı. PTT ihtiyaç kredileri kapsamında yapılacak olan ödemeler için ilgilenen vatandaşlara duyurusunu ilan etti. Resmi irtibat kanallarından yapılan duyurusunda PTT vatandaşlara 80bin TL ye kadar varan destek olacağını belirtti.

PTT Yapacağı Ödeme İçin Detaylar Nedir?

PTT resmi internet sayfası olan ptt.gov.tr den yapılan açıklamada kredi başvurusu yapmak isteyen vatandaşların şahsen bu taleplerini nüfus cüzdanlarını ibraz ederek ya da T.C. kimlik kartlarıyla birlikte PTT şubelerine gitmeleri gerekmektedir. Herhangi birisinin vekaleti üzerinde olan kişiler vekili oldukları bireyler adına kredi başvurusu yapamayacaklardır. Yapılacak olan bu başvuru talepleri değerlendirmeye alınmayacaktır. Başvurularda ilgili banka dokümanları imza edilmesi gerekmektedir. Bankanın değerlendirmesi ve onaylanması akabinde gerekli işlemlere devam edilecektir.

PTT ihtiyaç kredisi kampanyalarına katılacak vatandaşlar için yapılan bu yeni kampanya tüm vatandaşları ilgilendiriyor. İsteyen herkes bu kampanyadan faydalanabilecek. Yararlanmak isteyen kişilerin en yakın PTT şubesine giderek ilgili dokümanlar ile birlikte başvurularını tamamlamaları gerekmekte. Siz de bu kredi kampanyasından yararlanmak istiyorsanız PTT ihtiyaç kredisi kampanyasına katılabilir, bankanın müşterisi olabilir ve nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. İşlemler çok kısa zamanda sonuçlanacaktır. Beş dakikalık bir zaman diliminde ödemenizi alabilecek ve kullanabileceksiniz. Türkiye’nin her ilçesinde bulunan PTT şubeleri ile ve geniş erişim kolaylığı ile PTT şube personelleri size yardımcı olacaklardır. Başvuru sonucunuzu ve onayınızı aldıktan sonra geri ödeme planınızı da yapabilir ve ödeme kolaylıklarından yararlanabilirsiniz.

Kısa Mesaj İle Başvurular Kabul Ediliyor Mu?

Ayrıca PTT şubelerine gitmeden cep telefonunuzdan mesaj göndererek kampanyaya dahil olabilirsiniz. Yapılması gereken işlem kısaca şu şekilde olacaktır. Telefonunuzun kısa mesaj servisine gelerek ‘PTT’ yazıp boşluk bıraktıktan sonra T.C. kimlik numaranızı 11 hane olarak eksiksiz şekilde yazmanız ve PTT’nin hattı olan numaraya 3050’ye kısa mesajınızı göndermeniz yeterli olacaktır. En kısa sürede sizi bilgilendirmek adına geri dönüş yapılmaktadır. Olumlu ya da olumsuz size bilgi verilecektir. Gelecek olan onay ile işlemlerinize devam edebileceksiniz.

PTT Kredi Taleplerinde Emekliler İçin Durum Nedir?

PTT kredi talebi yapacak olan emekliler için durum biraz daha farklı. Emekli olan vatandaşlara devlet tarafından yapılan bir ödeme söz konusu olduğu için kredi kullanmak isteyen emekli bireylerin maaş ödemelerinin PTT üzerinden bankadan emeklilik hesabı ile yapılması gerekmekte. Emeklilik hesabı üzerinden başvuru yaparak kredi talebi olan kişiler 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi fırsatından yararlanabiliyorlar.

Acil kredi kampanyasına katılmak için başvuru yapan kişiler cep telefonları üzerinden mesaj atarak ya da Aktif bank ile PTT ortaklığı ile yürütülen kredi kampanyasına katılım sağlayabilirler. 20bin ile 80bin TL arasında ödeme alabilirler. 50bin TL ye 36 ay vade seçeneğinden yararlanabilirsiniz. 50bin ile 80bin TL arası tutar talep edenler için 24 ay geri ödemeli hesap tablosu oluşturulacaktır.

Ödeme tablonuzu hazırlamak ve nakit ihtiyacınız olan bu parayı temin etmek için acele edin ve geniş şube ağı olan PTT şubelerinden birisine başvurunuzu yapın. Gelen onay ile vakit kaybetmeden isterseniz PTT matiklerden isterseniz şubelerden nakit ödemenizi alın.

1840 yılında kurulan ve günümüzde PTT olarak faaliyet gösteren, Türkiye’nin en güvenilir kurumlarından olan posta telgraf teşkilatı vatandaşlarımızın yanında, aktif bank ile birlikte size vermiş olduğu destek sözünü tutmak için çalışmaktadır. İhtiyaçlarınızı ertelemeyin alacağınız destek ile çözüme kavuşun.

 

Başa dön tuşu