Yaşam

Taksim İstiklal Caddesi patlamasında hafızalara kazınan bebek arabasındaki bebekten haber var

İstanbul’da meydana gelen terör saldırısı tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Taksim İstiklal Caddesi’nde meydana gelen bombalı saldırıda maalesef 6 vatandaşımız hayatını kaybetti, 81 vatandaşımız ise yaralandı. Dün akşam saatlerinde meydana gelen bombalı saldırı ile ilgili sosyal medyada çok sayıda paylaşım yapıldı. Görüntüler herkesin yüreğini dağlarken özellikle bir fotoğraf hafızalara kazındı. Patlamanın meydana geldiği bölgede yerde parçalanmış şekilde olan bir bebek arabası sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı. Olayın ardından bebek arabasındaki bebeğin akıbeti ise merak edilmeye başlandı.

Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamanın ardından sosyal medyada binlerce paylaşım yapıldı ve olay yerinden görüntüler de sosyal medyaya düşmeye başladı. Gelen görüntüler herkesi gözyaşlarına boğarken özellikle bir görüntü yürekleri dağladı. Parçalanmış bir bebek arabasının fotoğrafı sosyal medyanın gündemine yerleşti. Patlama sonrasında yaralı bebeğini kucağına alan ve eşiyle birlikte olay yerinden kaçan baba o anları anlattı.

3 YAŞINDAKİ BEBEK HAFİF ŞEKİLDE YARALANDI

İstiklal Caddesi’nde 13 Kasım 2022 saat 16.20 sularında meydana gelen patlama sırasında Bilge Sinan, Taner Sinan ve 3 yaşındaki bebekleri A.S. olay yerindeydi. Patlamanın şiddetiyle bebek arabası fırlarken baba Taner Sinan’ın 3 yaşındaki bebeğini hemen kucağına alarak eşiyle birlikte olay yerinden uzaklaşmaya çalıştığı öğrenildi. Anne, baba ve 3 yaşındaki bebeğin hafif şekilde yaralandığı bilgisine ulaşıldı.

DUYMA YETİSİNİ KAYBETTİ

Anne, baba ve 3 yaşındaki bebekleri hafif şekilde yaralandı. Saldırıda yaralanan anne ve bebek Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Baba Taner Sinan’ın duyma yetisini kaybettiği öğrenildi.

‘BİZİ FIRLATTI ATTI’

O anlarla ilgili konuşan baba Taner Sinan, ‘Bir şey anlayamıyorsun. Birden bire çok büyük bir gürültü oldu. Fena bir basınç oldu. Çocuk arabası elimdeydi. Arabaya sarıldım ama bizi de fırlattı attı. Çocuk arabası orda kaldı. Alamadık bir daha. Bir daha patlama olur diye alamadım. Çocuğu kucağıma aldım, koşarak çıktık. Çocuğun yüzünde ve kafasında yaralar var. Hayati bir tehlike yok. Sağ olduğuna seviniyorum. Kulağımı kaybettim. Duymayı kaybettim.’ dedi.

 

Başa dön tuşu