Ekonomi

Taşıt kredisinde ÖTV matrah indirimi depremi! 5 bin TL taksitli DÜŞÜK FAİZLİ taşıt kredisi ile 0 araç imkanı! Garanti, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat…

ÖTV matrah düzenlenmesi ve Merkez Bankası faiz kararı sonrası resmen taşıt kredisi depremi yaşanıyor. Bankalar, taşıt kredisi faiz oranlarını güncelledi. Artık 5000 TL taksitle 48 ay vadeli sıfır araç almak mümkün.

Taşıt kredisinde ÖTV matrah indirimi depremi! 5 bin TL taksitli DÜŞÜK FAİZLİ taşıt kredisi ile 0 araç imkanı! Garanti, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat… Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası faiz kararı dün duyuruldu. 2 yıl aradan sonra faizler yeniden tek haneli seviyeye indi. Bir yandan da ÖTV matrah düzenlemesi yapıldı. Yani artık sıfır araç almak çok daha kolay hale geldi. Bu hamleler sonrası otomobil fiyatlarının da düşmesi beklenirken en az 40-80 bin TL arası indirim olacağı tahmin ediliyor. Bankalardan da peş peşe faiz oranları güncellemesi geliyor. Peki, taşıt kredisi faiz oranları ne kadar? Ziraat Bankası, VakıfBank, Garanti Bankası, Halkbank Türkiye İş Bankası taşıt kredisi faiz oranları haberimizde…

ÖTV matrah indirimi ile birlikte araç fiyatları düşmeye başlarken Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın verdiği faiz kararı ile bankalarda da faiz depremi yaşanıyor. Merkez Bankası’nın 24 Kasım 2022 faiz kararının ardından birçok banka faiz oranlarını düşürmeye başladı. Özellikle taşıt kredisinde faiz oranları geri çekiliyor. ÖTV matrah indirimi ile birlikte araçlara da 40 80 bin TL arasında indirim yapılmasının ardından vatandaşlar için araç satın almak artık daha kolay hale geldiği nokta özellikle sıfır araç almak isteyenler için bankaların çok özel faiz indirimi teklifleri var. İşte 5000 TL taksitle alabileceğiniz sıfır araç kampanyaları ve kredi faiz oranları…

AKBANK TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın faiz kararı sonrasında bankalardan tek tek faiz indirimi açıklamaları gelmeye başladı. O bankalardan ilgi Akbank oldu.  200 bin TL taşıt kredisi kullanmak isteyenler için Akbank yüzde 1.99 faiz oranı ile kredi sağlıyor. Bu Kredi’de aylık taksit tutarı 5284 TL olurken toplam geri ödeme ise 254 bin 432 TL oluyor.

İŞ BANKASI TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Taşıt kredisi kullanmak isteyenler için düşük faizli kredi veren başka bir banka ise Türkiye İş Bankası oldu. 200.000 TL ye kadar olan başvurularınız için İş Bankası yüzde 2,05 faiz oranı uyguluyor. İş Bankası’nın bu kampanyasında aylık taksit 5359.10 TL oluyor. Toplam geri ödeme ise 257.986 TL olarak belirlendi.

KUVEYT TÜRK TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Yine Kuveyt Türk’te taşıt kredisinde indirimli faiz oranı uygulayan bankalardan biri oldu. Kullanmak isteyenler Kuveyt Türk’ten 100’de 2,19 faiz oranı ile 200 bin liraya varan kredi alabilir. Bu kampanyada aylık taksit tutarı 5 bin 535 TL oluyor.

GARANTİ BBVA TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Düşük faizli taşıt kredisi sunan diğer bir banka ise Garanti BBVA’dan da %2.64 faiz oranı ile taşıt kredisi alma şansına sahipsiniz. Garanti Bankası’nın bu Kredi de aylık taksit tutarı 6122 TL oluyor.

VAKIFBANK ZİRAAT BANKASI VE HALKBANK TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Ancak taşıt kredisi konusunda en düşük faiz oranlarını sunanlar yine devlet bankaları olduğu nokta Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank sadece yüzde bir nokta 59 faiz oranı ile taşıt kredisi sağlıyor. 200 bin TL kredi kullananlar bu bankalara aylık 4.799,18 TL geri ödeme yapıyor. Toplam geri ödeme tutarı ise 231.110 TL oluyor.

Başa dön tuşu