Ekonomi

TBMM’den onay çıktı! 3.038 TL yardım parası için şartlar netleşti, başvuru ekranı açıldı

İhtiyaç sahiplerine müjde geldi. PTT’den 3.038 TL yardım parası için TBMM onay verdi. Başvuru süresini kaçırmayan alacak.

TBMM’den onay çıktı! 3.038 TL yardım parası için şartlar netleşti, başvuru ekranı açıldı. Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren yardım duyurusu Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından geldi. Bu yardım öğrencileri ilgilendiriyor. TBMM’den onay çıktı. Başvuru yapan öğrenciler PTT aracılığıyla 3038 TL yardım alabilecek. Öğrenci yardımı için ayrıntılar da ortaya çıktı. PTT öğrenci yardımı başvuru şartları ve merak edilen tüm Detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, milyonlarca vatandaşa çeşitli yardım paketleri ile destek olmaya devam ediyor. Bakanlık tarafından verilen yardımlar karşılıksız ve geri ödemesiz olarak sağlanıyor. Nihayet yeni öğrenci yardımı paketi de açıklandı. TBMM’den onay çıktı başvuru yapan öğrencilere bakanlıktan burs imkanı sağlanacak. PTT’den verilecek olan yardım karşılıksız ve geri ödemesiz olarak hesaplara yatacak. Öğrencilerin eğitim öğretim hayatından kopmaması için sağlanacak olan bu yardımın başvuru şartları da netleşti. Yardımdan faydalanmak için geç kalmayın başvurunuzu Hemen yapın.

HER AY ÖDEME YAPILACAK

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileler için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı her ay düzenli sosyal destek ödemeleri yapmayı sürdürüyor. O ödemelerden biri de çocukların eğitim ve öğretim hayatına devam edebilmesi için verilen sosyo-ekonomik destek ödemesi oluyor. SED yardımı olarak da bilinen bu ödemeler her ay düzenli olarak sağlanıyor. Üstelik aynı hanede yaşayan çocuk başına ödeme yapılıyor. SED yardımı ödemeleri 2023 yılında 3038 TL’ye kadar yükseldi.

PTT’DEN ÖDEME ALABİLİRSİNİZ

Çocuklarının eğitim masraflarını karşılamakta güçlük çeken maddi anlamda zor durumda olan aileler başvuru yapmaları durumunda PTT’den destek alabiliyor. SED yardımı ödemeleri için başvuru işlemleri Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığı ile ya da e-devlet üzerinden yapılabiliyor. Ödemeler 2023 yılında 3038 TL’ye kadar yükseldi. Ancak bu ödemeler öğrencilerin eğitim gördüğü kademelere göre de farklılık gösteriyor.

ÇOCUK BAŞINA YARDIM VERİLİYOR

Aile Bakanlığının PTT üzerinden ödediği 3038 TL yardım çocuk başına veriliyor. Yani aynı ailede eğitim gören birden fazla çocuklarsa yardım ödemesini Her çocuk için almak mümkün. Ancak her çocuk için ayrı ayrı başvuru yapmak gerekiyor. Yardım almak için başvuru şartları arasında gelir durumu da yer alıyor. Hane içindeki kişi başına düşen gelir Asgari ücretin üçte birinden az ise başvuru yapmak üzere en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfına gidebilirsiniz. Ya da e-devlet üzerinden T.C kimlik numarası ve şifrenizle Giriş yaparak da başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Aile Bakanlığı yardım başvuruları için ön başvuru formu doldurduktan sonra gerekli incelemeler 10 gün içerisinde tamamlanıyor. Yardım formunu dikkatli ve doğru bir şekilde dolduranlar takip eden 15 gün içinde ödemesini alabiliyor. Başvurularınızı bir an önce tamamlamanız halinde Şubat ayı ödemelerinden faydalanabilirsiniz.

Başa dön tuşu