Ekonomi

Tek şartı var! Çalışmadan emekli aylığı alabilirsiniz! 1 gün bile sigorta girişi olanlar hemen başvuru yapsın

Çalışmadan emeklilik hayali kuranlara güzel haber. Bir gün bile sigorta girişinizin olması yetiyor çalışmadan emeklilik başvurusu yapabilirsiniz. Hayal değil gerçek, fırsatı kaçırmayın noktalar

Tek şartı var! Çalışmadan emekli aylığı alabilirsiniz! 1 gün bile sigorta girişi olanlar hemen başvuru yapsın. Emeklilik çalışanlar için bile hayal gibi görünürken çalışmadan emekli olunur mu sorusunun yanıtı Milyonlarca kişi tarafından araştırılıyor. Çalışmadan emeklilik mümkün. Şaka gibi ama gerçek. Sadece tek bir şartla hiç çalışmadan emeklilik hakkını elde edebilirsiniz. Peki, nasıl olacak? Çalışmadan emeklilikle ilgili merak edilen her şey haberimizde…

Çalışmadan emeklilik hakkı elde etmenin tek bir şartı bulunuyor. Sadece bir gün bile sigorta girişinizin olması gerekiyor sonrasında isteğe bağlı sigorta ödeyerek çalışmadan emekli olma şansına sahip olabilirsiniz. Yani evden emekli olma fırsatı Bu yöntem sayesinde sizi bekliyor. Peki, isteğe bağlı sigortalı nasıl olunur? İsteğe bağlı sigorta 2023 primi tutarı ne kadar? Çalışmadan emeklilik fırsatı için bu başvuruyu kaçırmayın.

İSTEĞE BAĞLI SİGORTALILIK NEDİR?

Eğer sigortalı bir olarak Bir işyerinde çalışmıyorsunuz ancak bir yandan da emeklilik hayalleri kuruyorsanız isteğe bağlı sigortalılık sayesinde emekli maaşı alma imkanı elde edebilirsiniz. İsteğe bağlı sigortalılık, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve 5510 sayılı kanuna göre zorunlu sigortalı olarak çalışmayan kişilerin ayda 30 günden az çalışan kişilerin kendi istekleri doğrultusunda sigorta primi ödemesine deniyor. 18 yaşından büyük herkes isteğe bağlı sigorta ile sigorta primlerini ödüyor Ve sonunda da emekli olma hakkını elde ediyor.

İsteğe bağlı sigortadan faydalanmak için en azından bir gün bile sigorta girişinizin alması gerekiyor. Yine aynı şekilde BAĞ-KUR primi ödeyerek emekli olma şansına sahip olabilirsiniz.

ISTEĞE BAĞLI SİGORTA BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İsteğe bağlı sigorta imkanından faydalanmak isteyenlerin yaşadıkları yerde bulunan Sosyal Sigortalar il ya da ilçe müdürlüklerine gitmeleri gerekiyor. İsteğe bağlı sigorta başvuru müdürlüklerden hızlı olarak yapılıyor. Ayrıca isteğe bağlı sigorta ile birlikte daha düşük sigorta primi ödemek ve erken emekli olmak da mümkün. Sigorta türünde %30 daha uygun prim ödeme şansına sahip olacaksınız. Ayrıca bağ-kur’lu olarak da sigorta primi ödeme imkanınız bulunuyor.

EMEKLİLERLE AYNI HAKLARA SAHİP OLACAKSINIZ

İsteğe bağlı sigorta fırsatından faydalananlar da normal Emeklilerle aynı haklara sahip oluyor. Yani primlerinizi kendiniz ödemeniz durumunda da herhangi bir hak kaybı yaşamayacaksınız. O sebeple Eğer çalışıyorsanız ya da çalışacak durumunuz yoksa hemen başvuru yaparak isteğe bağlı sigorta fırsatından yararlanmayı ihmal etmeyin. Böylece yaşlılık yıllarını daha rahat geçirebilirsiniz.

Başa dön tuşu