Spor

TFF acil koduyla tüm kulüplere yazı gönderdi! Ortaya çıkan görüntüler sonrası harekete geçildi, bunu yapan kulüplerin başı yanabilir

Türkiye Futbol Federasyonu, yedek kulübesinde televizyon bulunduran kulüpleri tespit etti. Bu durumun ortaya çıkması sonucunda düğmeye basan TFF, yedek kulübesinde televizyon bulunduran tüm kulüpleri bir mesajla uyardı. Acilen bu televizyonların kaldırılmasını isteyen TFF, kuralları tekrar hatırlattı.

Yedek kulübesinde televizyon kullanılmasını yasakladığını duyuran ve yedek kulübesinde televizyon bulunan tüm kulüplerin bu televizyonları kaldırmasını isteyen TFF, kulüplere gönderdiği uyarı yazısı ile bu durumun düzeltilmesini istedi. TFF’nin gönderdiği söz konusu yazıda kulüplerin zaman çizelgesine uyması gerektiği de bir kez daha hatırlatıldı

YEDEK KULÜBESİNDEKİ TELEVİZYONLAR KALKACAK

Türkiye Futbol Federasyonu, kulüplere uyarı mesajı gönderdi ve yedek kulübesinde televizyon kullanımını yasakladığını duyurdu. Bu yasak kapsamında TFF, yedek kulübesinde televizyon bulunan kulüplerden bu televizyonları kaldırmasını istedi.

ZAMAN ÇİZELGESİ HATIRLATMASI

TFF’nin kulüplere gönderdiği yazıda ayrıca zaman çizelgesi hatırlatması da yapıldı. Bu kapsamda müsabakaların 1. Ve 2. devrelerinin zamanında başlayabilmesi için tüm kulüplerin sezon başında açıklanan zaman çizelgelerine uyması gerektiğine vurgu yapıldı.

UYGUNSUZ DAVRANAN GÖREVLİLERE İHRAÇ

TFF’nin televizyon yasağı konusundaki Futbol Oyun Kuralları’nın ‘Diğer Ekipler’ maddesinde, ‘Oyuncu sağlığı, veya güvenliği veya taktiksel/antrenörlük sebepleriyle direkt olarak bağlantılı olduğu sürece takım görevlileri tarafından elektronik iletişim aracının kullanımına izin verilir fakat sadece küçük, mobil, elle tutulur ekipmanlar (mikrofon, kulaklık, kulak mikrofonu, akıllı saat, akıllı telefon, mobil telefon, laptop, tablet) kullanılabilir. İzin verilmeyen bir ekipman kullanan veya elektronik iletişim ekipmanı kullanımı sonucu uygunsuz davranan takım görevlileri ihraç edilecektir.’ ifadeleri yer almaktadır.

Başa dön tuşu