Ekonomi

THY’den bir müjde de öğrencilere ve öğretim görevlilerine! Bilet fiyatları yarı yarıya düşürüldü yurtdışı planı yapanlar hemen baksın

THY’den Öğrenci ve öğretim görevlilerine büyük müjde! Yurtdışına akademik amaçlı çıkmaya hazırlanan öğrenci ve öğretmenlere Türk Hava Yolları’ndan indirim duyurusu geldi.

Öğrenci ve öğretim görevlilerine THY’den müjdeli haber. Akademik çalışmalar sebebiyle Yurt dışına çıkmayı düşünen öğrenci ve öğretim görevlilerine indirim yapılacak. Türk Hava Yolları resmen duyurdu. THY, öğrenci ve öğretim görevlileri için yüzde 15 indirimli bilet satışına başladı. Peki, indirimli bilet nasıl alınır? THY indirimli bilet bagaj hakkı ne kadar?

Türk Hava Yolları, Öğrenci Değişim Programı ya da eğitim amacıyla yurtdışına çıkmaya hazırlanan öğrenciler ve akademik amaçlı yurt dışına çıkacak olan öğretim görevlileri için bomba müjdeyi duyurdu. Türk Hava Yolları tarafından akademik amaçlı çalışmalar için yapılacak yurtdışı seyahatlerinde indirim uygulanacağı bilgisi verildi. Öğrenci ve öğretim görevlileri, yurtdışına çıkarken Türk Hava Yolları’na gerekli belgeleri ibraz etmeleri halinde yüzde 15 indirimli bilet satın alabilecek.

Öğrenci ve öğretim görevlileri için protokol imzalandı

Türk Hava Yolları ile Türkiye Ulusal Ajansı Ucuz bilet satışı için protokol imzaladı. Erasmus ya da diğer sebeplerden dolayı akademik amaçlı yurt dışına çıkacak olan öğrenci ve öğretim görevlilerine biletler indirimli olacak. Akademik amaçlı seyahat edecek olan öğretim görevlisi ve öğrenciler temel ücret üzerinden 100 de 15 indirim olacak. Yakıt ve vergiler hariç tutulacak sadece net bilet fiyatı için bu indirim geçerli olacak.

Türk Hava Yolları Resmi açıklama yaptı

Öğrenci ve öğretmenlere bilet fiyatlarında indirim duyurusu Türk Hava Yolları’ndan geldi. Türk Hava Yolları Genel Müdürlük binasında imza töreni yapılırken Türk Hava Yolları yönetim kurulu ve icra komitesi başkanı Profesör Doktor Ahmet Bolat yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Bayrak taşıyıcı olarak öğrencilerimiz ve öğretim görevlilerimizden isteğimiz hayal kurup ülkemizin geleceği için hedefler belirlemeleri ve bu yolda çalışmaktan hiç vazgeçmemeleri… Biz onları hedeflerine taşımaya daima hazırız. Türkiye Ulusal Ajansı ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğinin bu noktada onlara önemli bir destek olacağına inanıyorum”.

Başa dön tuşu