Yaşam

Tokat Medical Park Hastanesi’nin faaliyetleri durduruldu! Bakan Koca’dan net mesaj: Toleransımız yoktur

Tokat Medical Park Hastanesi’nin yoğun bakımında yaşanan skandal olay Türkiye’yi ayağa kaldırmıştı. İki hemşirenin yoğun bakımdaki hastaya kötü muamelesi sosyal medyada infial yaratmış ve kameralara yansıyan görüntüler tepki toplamıştı. 1’i erkek 2 hemşirenin yoğun bakımda yatan hastaya işkence uyguladığı anlara ait görüntülerin ardından devreye Sağlık Bakanlığı girdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan da olayla ilgili peş peşe açıklamalar geldi.

Tokat’ta Medical Park Hastanesi’nin yoğun bakımında yaşanan olay pes dedirtti. İnsanlık dışı görüntülerin sosyal medyaya düşmesinin ardından tepkiler çığ gibi büyüdü. Yoğun bakımdaki hastaya 2 hemşire tarafından uygulanan kötü muamele infial yarattı. Tepkiler çığ gibi büyürken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığı müfettişlerinin söz konusu hastaneye intikal ettiğini ve gerekli tüm incelemelerin yapılacağını kamuoyuyla paylaştı. Skandalın yaşandığı hastaneyle ilgili bir son dakika gelişmesi yaşandı.

YOĞUN BAKIMDAKİ HASTAYA İNSANLIK DIŞI MUAMELE

Tokat Medical Park yoğun bakımında kameralara yansıyan görüntülerde bir kadın, bir erkek iki hemşirenin yoğun bakımda yatan bir hastaya kötü muamelede bulunduğu görüldü. İki hemşirenin hastaya yaptıklarını görenler büyük bir şok yaşadı. Hemşirelerin önce hastanın çarşafla yüzünü kapattığı, parmaklarıyla gözünün üzerine baskı uyguladığı ve boğazını sıktığı anlar ‘Bunu yapan insan olamaz’ dedirtti.

SAĞLIK BAKANLIĞI SORUŞTURMA BAŞLATTI

Yoğun bakımda yatan hastanın iki sağlık çalışanı tarafından şiddet gördüğü anlara ait görüntülerin ardından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, söz konusu hastanede soruşturma başlatıldığını duyurdu ve ‘Gerekenin yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın’ ifadelerine yer verdi.

HASTANENİN TÜM FAALİYETLERİ DURDURULDU

Tokat Medical Park Hastanesi yoğun bakımında yaşanan skandal olayın takipçisi olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün konuyla ilgili yeni bir paylaşım daha yaptı ve olayın yaşandığı hastanenin faaliyetlerinin durdurulduğunu duyurdu. Sağlık Bakanı Koca, ‘Yoğun bakım servisinde bir hastanın çalışanlarca maruz kaldığı şiddet/kötü muamele görüntüleri kamuoyuna dün yansıyan özel hastanenin faaliyeti, Bakanlığımızca acilen başlatılan soruşturma gereği durdurulmuştur. Sağlıkta hiç kimsenin güven sarsıcı fiiline toleransımız yoktur’ ifadelerini kullandı.

 

Başa dön tuşu