Teknoloji

Tumblr erişim engeli kaldırıldı! Tumblr’a giriş yapamayanlar tekrar deneyin, erişim engeli kalktı

Sosyal medya platformlarından biri olan Tumblr’a kişilik hakları ihlali sebebiyle erişim engeli getirilmişti. 2018 yılının Kasım ayından beri devam etmekte olan yasağı kaldıran ve platformda çıplak içeriklere izin verileceğini açıklayan Tumblr’a Türkiye’de erişim engellenmişti. Söz konusu erişim engeli ise 9 Kasım tarihinde Kuşadası Sulh Ceza Hakimliği tarafından getirilmişti.
Kişilik hakları ihlali iddiaları ile önceden alınmış kararları uygulamayan Tumblr, erişim engeli ile karşı karşıya kalmıştı. 9 Kasım’da Türkiye’de erişim engeli getirilen Tumblr ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Aktarılan bilgilere göre, ilgili içeriklerin Türkiye’den görünmez kılınmasının ardından uygulamadaki erişim engeli de kaldırıldı. İşte detaylar…

ERİŞİM ENGELİ GETİRİLMİŞTİ

Ünlü sosyal medya platformu Tumblr, erişim engeli ile gündeme geldi. Önceden alınmış kararların uygulanmaması gerekçesiyle Kuşadası Sulh Ceza Hakimliği tarafından 9 Kasım 2022 tarihinde uygulama erişime engellenmişti.

ERİŞİM ENGELİ KALDIRILDI

2018 Kasım ayından bu yana devam eden yasağı kaldıran ve platformda çıplak içeriklere izin verileceğini açıklayan Tumblr, müstehcen içerikler barındırdığı gerekçesiyle Apple Store’dan kaldırılmış ve yetişkin içerikleri yasaklamıştı. Yıllardır devam eden yetişkin içerik yasağını kaldırma kararı alan Tumblr’a Türkiye’den erişim engeli gelmişti. İfade Özgürlüğü Derneği’ne ait olan EngelliWeb projesinin aktardığı bilgilere göre, söz konusu içeriklerin Türkiye’de görünmez kılınmasının ardından Tumblr uygulamasına getirilen erişim engeli de kaldırıldı.

Başa dön tuşu