Ekonomi

Vakıfbank 3 ay ertelemeli 200 bin TL desteği rekor kırıyor

İkinci el otomobil satın almak isteyen kişilere Vakıfbank tarafından çok öze ve avantajlı bir kredi kampanyası açıklandı. Vakıfbank tarafından sunulan kredi kampanyası kapsamında çeşitli imkan seçenekleriyle kredi desteği sağlıyor. İkinci el otomobil satın alırken bütçesinde eksiklik bulunan vatandaşlara bankalar değişik şartlarda ve belirli maliyetler karşılığında destek olabiliyorlar. Bu kredi kapsamında düzenlenen taşıt kredisi kampanyaları ile müşterilere cazip fırsatlar sunuluyor. Son zamanların en kapsamlı ve avantajlı ikinci el taşıt kredisi kampanyasını ise Vakıfbank tarafından açıklandı. Vakıfbank tarafından ikinci el otomobil satın alacak müşterilere farklı avantajlarla taşıt kredisi imkanı sunuyor. Peki, Vakıfbank’ın vatandaşlara sunmuş olduğu kredinin faiz oranı ve vade süresi nedir? Vakıfbank tarafından vatandaşlara sunulan kredi paketlerine dair merak edilen detaylar siz değerli okurlarımız için haberimizde yer alıyor.

VAKIFBANK İKİNCİ EL TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI!

Vakıfbank’ın ikinci el otomobiller için vatandaşlara sunmuş olduğu taşıt kredisi ile birbirinden özel imkanları müşterilerin hizmetine sunuyor. Bu imkanlardan birisi de güvenli satış sistemi oluyor. Bu sisteme göre ön rehin teminatı yöntemi uygulanıyor. Sistem ile hem satıcı hem de alıcı güven altına alınıyor. Satış işleminden önce araç bedeli günce altına alınarak güvenli bir alış-veriş ortamı oluşturuyor. Alıcı da bu sistem ile taşıt kredisi kullanabiliyor. Satışı gerçekleştirilen otomobilin tescil işlemi tamamlandıktan sonra satış tutarı satıcının hesabına Vakıfbank güvencesi ile aktarılıyor. Böylece bu sistem ile hem alıcı hem de satıcı güven içerisinde alış ve satış işlemini gerçekleştiriyor.

3 AY ERTELEME VE ESNEK ÖDEME SEÇENEKLERİ

Vakıfbank’ın ikinci el otomobiller için vermiş olduğu taşıt kredisi kampanyasının farklı avantajları da sunuyor. Esnek ödeme fırsatı ile bu krediler veriliyor. İsteyen müşteriler ilk 3 ay ödemesiz dönem seçerek bu süreçte ilk 3 ay herhangi bir taksit ödemesi yapmıyorlar. Talep eden müşteriler de taşıt kredisi taksitlerini aylık eşit taksit olmak üzere, 3 ayda bir eşit taksitli, son taksit balon ödemeli, değişken taksitli ödeme planları ile ödeme yapabiliyorlar. Vakıfbank burada tercihi tamamen müşteriye bırakıyor.

VADE SÜRESİ KISITLAMASI

Vakıfbank 2. el taşıt kredisi kampanyası kapsamında BDDK’nın sınırlamaları da uygulanmakta. 400 Bin lira ve altındaki araçlar için %70 kredilendirme ve 48 aya kadar vade fırsatı verilirken 400 Bin lira ile 800 Bin lira arasındaki otomobiller için 36 aya kadar vade ve %50 kredilendirme imkanı sağlanıyor. Otomobilin değerinde ise kasko değeri esas alınarak hesaplanıyor.

200 BİN TL KREDİ TAKSİT HESAPLAMASI

Vakıfbank tarafında 2. el taşıt kredisi kampanyası kapsamında Vakıfbank’tan 48 ay vadeli 200 Bin lira kredi kullanılması durumunda bankaya her ay kredi taksiti olarak 6.504 lira ödeme yapılıyor. Vakıfbank bu kredi için müşterilere aylık % 1,59 oranında faiz uyguluyor.

Başa dön tuşu