Ekonomi

Vakıfbank rekora doymuyor! Maaş promosyonunda ilk kez 25 bin 500 TL ödenecek!

Vakıfbank, promosyon yarışında yine bir adım önde. Akıllara durgunluk veren rakamı duyurdu. Artık 25 bin 500 TL maaş promosyonu ödeyecek.

Vakıfbank rekora doymuyor! Maaş promosyonunda ilk kez 25 bin 500 TL ödenecek! Vakıfbank, maaş promosyonunu güncelledi. Yeni bir rekora daha imza atan banka, çok sayıda çalışanın yüzünü güldürecek. Uzun zamandan bu yana maaş promosyonunda sessizliğini koruyan Vakıfbank, Kasım ayında rekor ödeme yapacak. Vakıfbank’tan yapılan resmi açıklamaya göre Kasım ayında ödenecek maaş promosyonu 25 bin 500 TL oldu. Ödemeler tek seferde hesaplara yatacak.

Vakıfbank ve MEB arasında maaş promosyonu anlaşması imzalandı. Anlaşmaya göre Vakıfbank, MEB merkez teşkilatında görev yapan personele yapılan ödemeleri revize etti. Anlaşma öncesi personel başına 3000 TL ödeme yapan Vakıfbank, artık ödemeyi 25 bin 500 TL olarak yapacak. Vakıfbank’ın ödeyeceği promosyon rakamının 3 yıllık olduğu öğrenilirken Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in de onay vermesinin ardından ödemelerin hesaplara geçeceği tarih netleşti.

SÜRE 2 YIL DAHA UZATILDI

Milli Eğitim Bakanlığı ve Vakıfbank arasında yeni promosyon sözleşmesi imzalandı. Anlaşmaya göre Vakıfbank, 31 Aralık 2023 tarihinde sona ermesi beklenen sözleşmeyi bir 2 yıl süre ile uzattı. Ayrıca daha önce yapılan anlaşmaya göre Vakıfbank personel başına 3 bin TL ödeme yaparken, yeni anlaşmaya göre 25 bin 500 TL ödeme yapacak. Vakıfbank ve MEB arasında yapılan anlaşma gereğince revize edilen rakam ek olarak hesaplara geçecek. Ödenecek olan rakamın ise 22 bin 500 TL olduğu öğrenildi.

16 KASIM’DA HESAPLARA YATACAK

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan bilgilendirmeye göre Merkez teşkilatında görevli olan personele yapılacak olan promosyon ödemesinde tarihi belli oldu. imzalanan anlaşma gereğince promosyon ödemeleri 16 Kasım 2022 tarihinde çalışanların hesaplarına yatacak. VakıfBank ödemeyi tek seferde yapacak tüm çalışanların hesabına aynı anda geçecek.

Başa dön tuşu