Ekonomi

Vatandaşlara 700 TL yardım! PTT ATM’den herkes çekebilir! Vakıflar Genel Müdürlüğü dağıtıyor

Milyonlarca ihtiyaç sahibi devletin geliştirdiği sosyal yardımlardan faydalanırken iyi bir haber de Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden geldi. PTT ATM’den gidip sorunsuz çekebileceksiniz.

Günümüz ekonomik şartlarında birçok nedenle tüketiciler nakde ihtiyaç duyuyor. Temel ihtiyaçları karşılamakta yaşanan zorluklar nedeniyle vatandaşın bütçesine katkı sağlayacak yardımlar kamu kurum ve kuruluşlarınca destekleniyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren ve insanların ihtiyaçlarında yardımcı olan Vakıflar Genel Müdürlüğü gıda yardımına başladı. Vakıflar Genel Müdürlüğü, bu yardımlara Kızılay aracılığı ile de ulaşılabileceğini belirtti.

Vakıflar Genel Müdürlüğü 700 TL gıda yardımı

Yaşlı aylığı, giyin, barınma ve öğrenci bursu gibi birçok konuda ihtiyacı olanlara yardım eden Vakıflar Genel Müdürlüğü, ihtiyaç sahibi olan ailelere yardım eli uzatıyor. Yaptığı 700 TL’lik gıda yardımının herkese yatırılacağını açıkladı. Başvuru için gerekli şartlar:

  1. Sosyal güvencesi olmamak
  2. Hane gelirinin asgari ücretten düşük olması
  3. “7/1976 tarihli ve 2022 sayılı Kanun” çerçevesinde 65 yaşı aşmamış ve muhtaç sayılmak
  4. SGK’dan maaş almamak

Başvuruda bulunarak Vakıflar Genel Müdürlüğü 700 TL gıda yardımından faydalanmak isteyenler Kızılay ve e-devlet üzerinden yapabilir. Olumlu neticelenen başvuruların ödemeleri ise PTT ile yapılmaktadır.

Kuru gıda yardımı başvurusunda bulunmak isteyen kişiler ise Vakıflar Genel Müdürlüğü Aşevi ve Kuru Gıda Hizmeti Başvuru Formu’nu doldurarak BVGM Bölge Müdürlüklerine posta yoluyla veya şahsi olarak da başvuru yapılabilmektedir.

Başa dön tuşu