Ekonomi

Ve açıklandı! Milyonlar bekliyordu, EYT’de kesin, net tarih verildi! Emeklilikte Yaşa Takılanlar bunlara dikkat!

EYT son dakika! Ve tarih belli oldu. Milyonların beklediği o gün en net şekilde açıklandı.  EYT yasası bekleyenler dikkat, sizin de yapmanız gerekenler var.

Ve açıklandı! Milyonlar bekliyordu, EYT’de kesin, net tarih verildi! Emeklilikte Yaşa Takılanlar bunlara dikkat! EYT yasası son dakika müjdesi geldi. Milyonlarca kişi bu haberi bekliyordu ve nihayet en net tarih verildi. EYT yasası bu tarihten itibaren geçerli olacak. İlk ağızdan açıklama geldi. Milyonlarca kişi artık emeklilik hakkını elde edecek. İşte EYT’nin yürürlüğe gireceği o tarih…

EYT yasası ile ilgili son dakika haberi geldi. Milyonlarca kişiyi kapsayan EYT düzenlemesinin hayata geçeceği tarih açıklandı. Bu yasa ile birlikte Emeklilikte Yaşa Takılanlar olarak bilinen binlerce kişi kademeli olarak emeklilik hakkını elde edecek. 1999 öncesi sigorta girişi olanlar hemen baksın. İşte EYT yasasının yürürlüğe gireceği o tarih…

EYT YASASI TARİHİ NETLEŞTİ

Milyonlarca kişi tarafından merakla beklenen EYT düzenlemesi için tarih verildi. 1999 öncesi sigorta girişi olanlar bu tarihten itibaren kademeli olarak emekli olmaya başlayacak. EYT yasası ile emeklilik hakkı önce tüm şartları taşıyanlara verilecek. EYT için tarih  bugün itibari ile netleşti. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, EYT düzenlemesinin 15 Ocak 2023 tarihinden itibaren yürürlüğe gireceğini duyurdu.

SÖZLEŞMELİ PERSONELE KADRO DA TORBA YASADA

Hazine ve maliye bakanı Nurettin Nebati milyonlarca kişinin merakla beklediği EYT yasası ile ilgili son dakika açıklamalarında bulundu. Bakan Nebati açıklamasında EYT düzenlemesinin 15 Ocak 2023 tarihinde yürürlüğe girmesi için hazırlıkların yapıldığını söyledi. Ayrıca 3600 ek gösterge düzenlemesi de EYT ile birlikte 15 Ocak tarihinde devreye girebilir. Diğer yandan meclise gelecek olan Yeni torba yasada sözleşmeli personele kadro sürprizi olacak. Kadro tercih eden personellere maaş sınırlaması getirilmesi de konuşuluyor.

BORÇLANACAKLAR İÇİN UYARI YAPILDI

EYT yasasından prim gün sayısını tamamlamadığı için faydalanamayan ve borçlanma ile günlerini tamamlamak isteyenler için de uyarı geldi. Askerlik ve doğum borçlanması yapacak olanların yılbaşına kadar işlemlerini tamamlaması tavsiye edildi. Çünkü 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren asgari ücrete zam gelmesiyle birlikte askerlik ve doğum borçlanması da artacak. O sebeple yılbaşına kadar başvuru yapanlar daha düşükten borçlanma şansına  sahip olacak.

Başa dön tuşu