Ekonomi

Yakacak Gıda Fatura Giderlerine İlaç Niteliğinde 1.000 TL Kış Yardımı Yapılacak

Soğuk havalar etkisini göstermeye başlarken yakacak, gıda, giyim giderleri artan vatandaşlara destek imkanı sunuluyor. Bakanlıklar ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığıyla ödenen yardımların dışında özel vakıflar ve belediyeler de yardım imkanı sunuyor. Kış desteği olarak sunulacak olan nakdi yardımı tutarı ise 1.000 TL olarak belirlendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi doğrultusunda başlatılmış olan uygulama ile vatandaşlar kış aylarında rahat bir nefes alabilecekler.

Kış ayları içerisinde yakacak, gıda, fatura giderlerinin bir hayli yükselmesiyle birlikte ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar daha fazla sosyal desteğe ihtiyaç duyuyorlar. Kış ayları içerisinde vatandaşların hayat kalitesini yükseltmek amacıyla yapılmış olan yardımlardan binlerce aile rahatlıkla yararlanabiliyor.

Kış ayları içerisinde yakacak, gıda, fatura giderlerinin yükselmesiyle ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar daha fazla sosyal yardım desteği araştırmaya başlıyor. Bu aylar içerisinde vatandaşların hayat kalitesini yükseltmek amacıyla yapılmış olan yardımlardan binlerce aile kolaylıkla yararlanabiliyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları dar gelirli olan vatandaşlara para yardımında bulunuyor. Vakıflar ve belediyeler de ihtiyacı olan vatandaşları tek tek tespit ederek para yardımında bulunuyor. Son olarak yapılmış olan yardım duyurusu doğrultusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi de vatandaşların yüzünü güldürme kararı aldı. Açıklamış olduğu karar doğrultusunda 76.400 ailenin bütçesine maddi katkı sağlamak amacıyla 1.000 TL yardım yapılacağı açıklandı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu yapmış olduğu paylaşımda; “ İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal destek sağlamış olduğumuz 76.400 aileye 1.000 TL’lik karakış desteği açıklamasıyla yardım imkanı sağladık. Kış koşulları doğrultusunda vatandaşlarımızın bütçelerine bir nebze olsun katkı sağlamak istedik. Umarım destek olabilmişizdir.” ifadelerini dile getirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden sosyal yardım almak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar başvurularını internet üzerinden kolaylıkla tamamlayabilecek. Tarayıcıları üzerinden İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal yardım online başvuru adresine giriş sağlayarak yardım formunu doldurmaları yeterli olacak.

Gerekli olan şartları taşıyan vatandaşlara para yardımının yanı sıra sosyal yardımlar da sağlanacak. İnceleme sonrasında ise uygun görülen vatandaşlardan maddi durumlarını gösteren belgeler ya da KVKK metni onayı istenebilecek. Değerlendirme sürecinin sonucunda lisa uygun görülen vatandaşlara para yardımı sağlanacak istanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal destek başvurusu olumsuz sonuçlandığı takdirde 6 ay sonrasında tekrardan başvuru yapabileceksiniz.

Hane Bazlı Olarak Yardım Sunulacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal yardım programlarında başvurular hane bazlı bir şekilde alınıyor. Aynı hanede olan birden fazla kişiye maalesef sosyal destek imkanı sunulmuyor. Destek talepleri detaylı bir şekilde değerlendirmeye alınıyor ve sosyal destek kartı, İstanbul halk süt desteği, eşya desteği, askıda fatura, tersine göç desteği, anne bebek destek paketi, aile destek paketi, tablet desteği, eğitim destek paketi ve yeni doğan desteği paketi gibi farklı yardımlardan uygun olanlar ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara sunuluyor.

Hemen Sizlerde Başvurunuzu Oluşturabilirsiniz
Eğer sizlerde İstanbul’da yaşıyor ve yukarıda belirtmiş olduğumuz yardım desteklerinden birine ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız; İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin internet sayfasına girerek uygun olacak yardım desteğine başvuruda bulunabilirsiniz. Böylelikle incelemelerden sonra ihtiyaç sahibi olmanız durumunda sizlere kısa sürede bu destek sağlanacaktır. Ekrem İmamoğlu’nun söylemlerine göre ilerleyen süreçte ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara sunulacak olan yardım destekleri de artışa geçecek.

Başa dön tuşu