Ekonomi

Yatırımcılar o hisseyi yakın takibe aldı! Akfen halka arz ne zaman yapılacak Akfen fiyatı ne kadar?

Akfen Yenilenebilir Enerji’nin halka arz tarihleri ve detayları belli oldu. Bir süredir yatırımcıların yakın takibe aldığı şirketin halka arz sürecine ilişkin detaylar merak konusu oldu. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından 2 Mart 2023 tarihinde Akfen Yenilenebilir Enerji’nin halka arzının onaylandığı duyurusu yapılmıştı. Piyasalar ise bu duyuru sonrasında yeniden hareketlendi.

Borsa İstanbul’da birçok yatırımcı Akfen’in borsada ne zaman işlem görmeye başlayacağını yakından takip ediyor. Borsada yeni fırsatları kaçırmak istemeyen birçok yatırımcı tarafından halk arz tarihleri, eşit mi, oransal mı, AKfen fiyatı ne kadar gibi soruların yanıtları ise araştırılıyor.

AKFEN HALKA ARZ NE ZAMAN?

Akfen Yenilenebilir Enerji’nin halka arz süreci resmen başladı. SPK’tan gelen onay sonrasında yeni detaylar dikkat çekti. 2023 yılı itibariyle Akfeb’in Borsa İstanbul’da görülen 7. halka arzı olacak. Sermaye Piyasasın Kurulu (SPK) tarafından onay almasının ardından halka arz tarihleri yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor.

Akfen tarafından yapılan konuya ilişkin açıklamada halka arz sürecinde payların 8 – 9 – 10 Mart 2023 tarihleri arasında 3 gün boyunca satışa sunulacağı duyuruldu. ‘’#AKFYE’’ kodu ile borsada işlem görecek Akfen, Yıldız Pazar’da işlem görüyor.

AKFEN YENİLENEBİLİR ENERJİ (AKFYE) FİYAT NE KADAR?

8 – 10 Mart 2023 tarihleri arasında halka arzı yapılacak Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş. için süreç devam ediyor. Bu kapsamda halka arz işlemlerinde Akfen Holding A.Ş.’ye ait 340.370.703 TL nominal değerli paylar, 9,80 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacak. Halk arz aşamasında satılan paylar, oransal dağıtım yöntemine göre yapılacak.

Altyapı yatırımlarına odaklanan Akfen Yenilenebilir Enerji, 1976 yılından itibaren Türkiye merkezli faaliyet göstermektedir. Halk arzın başlamasının ardından yatırımcılar ise şirket detaylarını da araştırmaya başladılar. Son dönemde yakın takibe alınan halka arzlar arasında yer alıyor.

AKFEN HANGİ BANKALADA VAR?

Garanti Yatırım Menkul Değerler, T. Garanti bankası, Ahlatçı Yatırım Menkul Değerler, A1 Capital Yatırım Menkul Değler, Anadolubank, AK Yatırım, Burgan Bank, Halkbank, QNB Finans Bank, Ziraat Bankası ve daha pek çok farklı bankalarda Akfen bulunuyor.

Başa dön tuşu