Ekonomi

Yeni sosyal yardım paketi duyuruldu! Aile Bakanlığı başvuru yapana 700 TL nakit yardım verecek

Aile Bakanlığı ihtiyaç sahiplerinin elini bırakmıyor. Başvuru yapan herkese 700 TL gıda yardımı paketi duyuruldu. PTT’den hemen alabilirsiniz.

Yeni sosyal yardım paketi duyuruldu! Aile Bakanlığı başvuru yapana 700 TL nakit yardım verecek. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere bakanlıktan yeni duyuru geldi. Başvuru yapan ve gerekli şartları taşıyan ihtiyaç sahibi hanelere yeni yardım paketi açıldı. Şartları taşıyan herkes 700 TL gıda yardımı alacak. Aylık olarak yapılacak olan yardım ödemesinden 18 yaşından büyük herkes yararlanabiliyor. Yeni sosyal yardım paketine dair tüm detaylar haberimizde…

18 yaşından büyük herkese Aile Bakanlığı sosyal yardım veriyor. Gelir kriterine uygun olanlar hemen başvuru yaparak alabiliyor. Başvuru şartları ve detaylar netleşti. Sadece başvuru formunu doldurmak yetiyor. Aylık 700 TL gıda yardımı paketinden Şubat ayından itibaren faydalanabilirsiniz. Ödeme için beklemeye gerek yok. Bugün başvurunuzu yapın, 10 gün sonra PTT’den gıda yardımı ödemesini alın. Tüm şartlar ve detaylar haberimizde…

YENİ SOSYAL YARDIM PAKETİ AÇIKLANDI

Devlet, ihtiyaç sahibi milyonlarca kişiye çeşitli sosyal yardımlarla destek olmaya devam ediyor. Tüm bu yardımlara ek olarak yeni bir sosyal yardım paketi daha açıklandı. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişilere bu defa da gıda yardımı veriliyor. 700 TL değerindeki gıda yardımından 18 yaşından büyük olan ve maddi durumu yerinde olmayan herkes yararlanıyor.

BAŞVURULAR BAŞLADI

700 TL gıda yardımı için başvurular başladı. Başvuru işlemleri e-Devlet’ten ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yapılabiliyor. Başvuru için hane içinden sadece bir kişinin form doldurması gerekiyor. Çünkü bu destek kişi bazlı değil hane bazlı olarak veriliyor. Hane içinde kişi başına düşen gelir asgari ücretin üçte birinden az ise hemen form doldurarak başvuru yapabilirsiniz.

ÖDEMELER PTT’DEN YAPILIYOR

Devletin gıda yardımı ödemeleri ise PTT’den yapılıyor. Başvurusu onaylanan kişiler ödeme almak için kimlik kartı ile birlikte PTT şubelerine gidebilir. Gıda yardımı için aranan başvuru şartları ise detaylı olarak şöyle:

-TC vatandaşı olmak

-Gelir sahibi olmamak

-Düzenli ve yeterli derece gelirin bulunmaması

-Çalışmaya engel sağlık sorunun bulunması

-Fakirlik sınırının altında yer almak

-Evinde yaşlılara bakmakla yükümlü olan işsizler

-Eşit vefat eden dul ve işsiz kadınlar

-Herhangi bir kurum üzerinden sosyal güvencenin bulunmaması

-65 yaş ve üzeri olmak.

Başa dön tuşu