Ekonomi

Yılbaşında ihtiyaç sahiplerine 1400 TL yardım ödenecek! PTT’den yılbaşı ikramiyesi almak için hemen başvuru yapın

İhtiyaç sahibi kişilere devlet eli uzanmaya devam ediyor. Yılbaşında da ikramiye gibi gelecek ödemeler PTT aracılığı ile yapılacak. Aile Bakanlığı başvuru yapanlara yılbaşından önce tam 1400 lira ödeme verecek.

Yılbaşında ihtiyaç sahiplerine 1400 TL yardım ödenecek! PTT’den yılbaşı ikramiyesi almak için hemen başvuru yapın. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişilere devletin sağladığı destek ödemeleri hız kesmeden sürüyor. Aile Destek paketi ödemeleri kapsamında bakanlık tarafından yılbaşından önce başvurusu onaylanan kişilerin hesaplarına 1400 TL ödeme yatacak. Aralık ayı Aile Destek paketi ödemeleri ile ilgili merak edilen tüm detaylar ortaya çıktı. Aralık ayı sosyal destek ödemeleri tarihi ve detaylar haberimizde…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı her ay olduğu gibi Aralık ayında da Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişilere yardım ödemelerine ara vermeden devam ediyor. Bakanlıktan yapılan duyuruya göre Aile Destek paketi kapsamında aralık ayı ödemeleri yılbaşından önce hesaplara geçecek. 1400 TL’ye Varan ödemeler PTT aracılığı ile alınacak. Yılbaşı öncesi bakanlık tarafından sağlanacak sosyal destek ödemeleri vatandaşa adeta ilaç gibi gelecek. Peki, aralık ayı Aile Destek paketi yardımı ne zaman yatacak? İşte aralık ayı sosyal destek ödemesi tarihleri ve detaylar…

ARALIK AYI AİLE DESTEK PAKETİ ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Aile Destek paketi aralık ayı ödemeleri hak sahipleri tarafından merakla bekleniyor. Aile Destek paketi aralık ayı ödemeleri yattı mı ne zaman yatacak gibi soruların yanıtı her gün araştırılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan duyuruya göre aralık ayı ödemeleri program kapsamında gelecek ödemelerle aynı zamanda hesaplara geçecek. Aralık ayının ikinci haftasından itibaren ödemelerin vatandaşlara PTT aracılığı ile yapılacağı tahmin ediliyor.

1400 TL ORTALAMA ÖDEME YAPILACAK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Temmuz ayında 450 ile 650 TL arasında verilen su Aile Destek paketi ödemelerini Ekim ayında zam yapıldığını duyurmuştu. İlave destekler ile birlikte Aile Destek paketi ödemeleri artık 1400 liraya kadar yükseliyor. Çünkü hanelere gelir durumuna göre sosyal yardım sağlanıyor. Aynı zamanda aralık ayı Aile Destek paketi ödemelerine çocuk yardımı da eklenecek. Yani verilecek olan sosyal yardım ödemeleri hanelere yılbaşı ikramiyesi gibi gelecek. Aralık ayında sosyal destek fırsatından faydalanmak istiyorsanız hala başvuru şansı da devam ediyor.

Hemen e-devlet girişi yaparak T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile başvuru işlemlerini tamamlayabilir yılbaşı öncesinde aile destek yardımı imkanından faydalanabilirsiniz.

Başa dön tuşu