Ekonomi

Ziraat Bankası Emekli Olan Vatandaşlara Toplamda 189.000 TL Tutarında Bir Ödemede Bulunacağının Açıklamasını Yaptı

Ziraat Bankası, geçtiğimiz günler içerisinde açıklamasını yaptı. Yapılmış olan açıklamalarda ise emekli olan vatandaşlara özel bir kredi imkanı sunulacağı açıklandı. Ziraat Bankası, emekliliğe hak kazanmış ve emekli olan tüm vatandaşlara toplamda 189.000 TL’ye kadar olmak üzere hem ihtiyaç hem de borç kapatma için belirli olan bir kredi vereceğinin geçtiğimiz günlerde açıkladı. Ziraat Bankası tarafından yapılmış olan bu açıklamalar EYT’nin de başlamış olması ile beraber çok sevindirici ve müjdeli bir haber oldu. Ziraat Bankası’ndan gelen bu açıklama ile beraber hem emekli olan vatandaşlar hem de emekli olacak olan vatandaşlar maaşlarını Ziraat Banka’larından almak amacı ile Ziraat Bankası’nın şubelerinin yollarını tuttular.

Devlet bankası olarak devletin bünyesi altında hizmet vermekte olan Ziraat Bankası, emekli olan tüm vatandaşların terk etmiş olduğu, bankalar arasında en başında geliyor. Nakit kredi olacak şekilde kredisini kullanacak olan tüm bireyler istedikleri zaman Ziraat Bankası’ndan kredisini alma hakkına sahip olabilecekler. Emekli olan vatandaşlar Ziraat Bankası üzerinden diledikleri zaman işlemlerini gerçekleştirebilecek, gerçekleştirmiş oldukları işlemlerinin akabinde olarak da emekli maaş hesapları üzerinden olmak üzere yüksek limite sahip olan krediler kullanabilme hakkına sahip olacaklar.

Ziraat Bankası Kredi Verme İmkanı Haricinde Hangi Kampanyaları Sunuyor?

Devletin bünyesinde yer almakta olan Ziraat Bankası, İhtiyaç Kredisi kampanyasına katılım sağlayacak olan emekli vatandaşlar için kredi verme işlemlerini oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirebileceğini açıkladı. Emekli olan vatandaşların acil bir ihtiyaçları olmuş olması durumunda, işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirecek, başvurularının akabinde de aynı gün kredilerini alma haklarına da sahip olabilecek. Ancak başvurularının onaydan geçmiş olmaları da gereksinimler arasında yer almaktadır. Vatandaşların başvurularının onaylanması ve olumlu sonuç alınması durumunda emekli olarak kredi kampanyasına başvuran tüm vatandaşlar o gün içerisinde kredileri banka hesaplarına yatmış olacak. Yatan bu kredileri ise vatandaşlar istedikleri gün istedikleri zaman çekerek ihtiyaçları ve borçlarını kapatma konularında kullanabilecekler.

Emekli olan vatandaşların başvurularının akabinde 189000 TL’ye kadar alacağı ihtiyaç kredilerini kullanma durumunda 12 ay vadeli kredi işlemlerinin başlatılması hakkının da tanınacağı belirtilenler arasında yer aldı. Emekli olmayan ve 50.000 TL tutarında kredi imkanına sahip olacak olan vatandaşlar için ise de kredi kampanyası yer almaktadır. Bu vatandaşların yararlanacak olduğu kampanyalar için de 12 ay boyunca vadeli kredi işlemi geçerli bir durum içerisinde yer alacaktır.

Peki Ziraat Bankası Kredi Kampanyasına Başvuru Yapacak Olanlar İşlemlerini Nasıl Gerçekleştirecek?

Ziraat Bankası’nın başlatmış olduğu kredi kampanyasına katılmak için gereken şartları taşımak bir gereklilik halinde yer almaktadır. Kredilerin onaylanmış olması durumunda kredi işlemlerine ek hemen aynı gün içinde hesaplara yatırılacağı da açıklandı. Başvurular ise Ziraat Mobil uygulamasından gerçekleştirilebiliyor. Ziraat Bankası, uygulamasından 50.000 TL tutarında kredi veriyor. Ancak emekli maaşınızı Ziraat Bankasına taşıyarak, kredi almak isteyen tüm vatandaşlar ise banka üzerinden bir hesap açmaları gerekiyor.

Banka üzerinden hesap açması gereken vatandaşların ise kimlikleri ile beraber hesap açtırmaları gerekiyor. Bu başvurular içinse Ziraat Bankası şubelerine gidip, başvurulabilir. Bu durumda her vatandaş 50.000 TL’ye kadar varan bu kredi kampanyasına katılıp, hızlıca işlem gerçekleştirebilir. Aynı zamanda 50.000 TL kampanyası haricinde 189.000 TL kredi kampanyası için de emekli vatandaşların hesaplarını Ziraat Bankalarına taşımaları gerekmektedir. Emekli maaşını Ziraat Bankasına taşıyacak olan vatandaşların da banka üzerinde bir hesapları olması gerekiyor.

Başa dön tuşu