Ekonomi

Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank beklenen hamleyi yaptı! 3 kamu bankası 6 ay geri ödemesiz 500 bin lira düşük faizli kredi veriyor

Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank’tan yılın ilk düşük faizli kredi duyurusu geldi. Sadece o alanda faaliyet gösterenler faydalanacak. 6 ay anapara ödemesiz 60 ay vadeli 500 bin TL kredi desteği verilecek.

Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank beklenen hamleyi yaptı! 3 kamu bankası 6 ay geri ödemesiz 500 bin lira düşük faizli kredi veriyor. 3 kamu Bankası güçlerini birleştirdi Yeni yılda düşük faizli kredi fırsatı sunuyor. Ziraat, Vakıfbank ve Halkbank Az önce resmi açıklamayı yaptı. O alanda faaliyet gösterenlere tam 500 bin TL düşük faizli kredi tanımlanacak. Sadece tek bir belge karşılığında anında nakit destek alabilirsiniz. Üstelik tekno girişimci destek kredisi kapsamında 500 bin liraya varan nakit parayı 6 ay anapara ödemesiz ve 60 ay vadeli olarak almak mümkün.

3 devlet Bankası’ndan tekno girişimci destek kredisi duyurusu geldi. Kamu bankalarından yapılan açıklamaya göre teknoloji alanında faaliyet gösteren donanım geliştirme, yazılım, mobil teknolojiler ve uygulamalar gibi alanlarda hizmet veren firmalara yenilikçi fikirlerini hayata geçirmeleri için kredi desteği verilecek. Teknoloji odaklı girişimlerin büyümesi için sağlanacak olan düşük faizli kredi kampanyasında vade 60 ay olarak belirlendi. Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank resmi açıklamayı yaparak düşük faizli kredi kampanyasının detaylarını aktardı. Teknoloji alanında faaliyet gösterenler bu Kampanyayı sakın kaçırmasın.

TEK BİR BELGE İLE 500 BİN TL DESTEK

Ziraat Vakıf Halk Bank tarafından sağlanacak olan tekno girişimci destek kredisi tek bir belge karşılığında veriliyor. Yenilikçi fikirlerini hayata geçirmek isteyen girişimciler krediden faydalanmak için Teknokent ve Teknopark gibi teknoloji geliştirme belgelerini bankalara götürerek destek olabiliyor.

Tekno girişimci destek kredisi paketinden KOSGEB ve TÜBİTAK gibi kamu kurum ve kuruluşları ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından teknoloji odaklı verilen hibe ve destek programlarından yararlanan girişimciler de faydalanabiliyor. Yani bu alanda destek almış olan girişimciler bankalara başvuru yaparak tekno girişimci destek kredisi kullanabiliyor.

6 AY ANAPARA ÖDEMESİZ KREDİ

Üç kamu Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre teknoloji alanında faaliyet gösteren firmalara çeşitli giderlerinin karşılanması kapsamında finansman desteği verilecek. Sadece bir belge karşılığında kullanılacak olan Kredi 500 bin liraya kadar çıkıyor. Ayrıca krediden faydalanan girişimciler 6 ay anapara ödemesi yapmıyor ve 60 ay vade seçeneğinden faydalanabiliyor.

Tekno girişimci kredisi faiz oranları da belli oldu. 36 ay vadeye kadar kredi kullanmak isteyen girişimciler yıllık yüzde 13.5 sabit faiz oranı ile kredi kullanabilirken 36 ay ve üstü vadelerde ise  “TLREF+3” faiz oranı uygulanacağı öğrenildi.

Tekno girişimci kredisi kullanmak isteyenler başvurularını belgeleri ile birlikte Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank şubelerinden yapabilecek.

Başa dön tuşu