Ekonomi

Ziraat Bankası’ndan büyük kıyak! Kişi başı 30 bin TL promosyon ödemesi

Ziraat Bankası’ndan o ildeki kurumlara 30 bin TL promosyon teklifi! İşte detaylar…

Kamu kurumlarında istihdam edilen milyonlarca çalışan personelin promosyon sözleşmeleri 2023 yılında yenilenecek. Bankalar kurumların kendilerine tercih etmeleri konusunda fiyat artışlarına giderek yüksek meblağlar ile kurumları ikna etmeye çalışıyor. En son Ziraat Bankası’nın o ilde bulunan bir kurumla kişi başına 30 bin TL promosyon ödemesi için masaya oturduğu aktarıldı. Kamu Bankası’nın promosyon ödemesi hakkında son dakika gelişmeleri haberimizde…

Özel bankalar tarafından başlatılan promosyon kampanyası kamu bankaları tarafından da uygulanmaya başlandı. Bu çerçevede özel ve kamu kurumları kendilerine en iyi teklifi veren bankayla imzaladığı anlaşma sonrasında maaşlarını kendi bankalarından tahsis eden personel için promosyon ödemesi gerçekleştiriyor. Kurumları teşvik edebilmek amacıyla promosyon ödemelerinde miktar artışına giden bankalar 3 ila 5 yıllık sözleşme neticesinde personel için 40 bin TL’nin üzerinde rakamlar kullanarak sözleşmeleri imzalıyor.

KAMU BANKALARINDA DA ZAM

Kamu kurumlarında promosyon için kurulan heyetler alıyor. Bu heyetler bankalarla görüşme sağlayarak en uygun kampanyayı seçmeye çalışıyor. Bu çerçevede aynı banka ile devam etmek isteyen kurumlar; promosyon sözleşmesinde kalan kısımla ilgili ücret iade edilerek yeni rakam üzerinden yeni bir anlaşmaya imza atılıyor.

Bazı kurumlar da konu hakkında bir ihale gerçekleştirerek en yüksek teklifi veren banka ile sözleşme imza alıyor.

ZİRAAT BANKASINDAN 30 BİN TL TEKLİF

Geçtiğimiz günlerde Van İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen promosyon görüşmeleri sonucunda sunulan ilk ücret uygun bulunmamıştı. Bunun ardından ikinci kez ihaleye çıkacak olan Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda alt tabanda fiyat 30 bin TL şeklinde belirlendi.

En çok merak edilen konu ise Ziraat Bankası ile anlaşmaya varacak olan Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 30 bin TL promosyon ödemesinin kabul edilip edilmeyeceği.

Başa dön tuşu